Naga MarketsNoble Securities: CD Projekt sprzeda 23,1 mln kopii Cyberpunk 2077 w ciągu rokuNoble Securities obniżył prognozowany wolumen sprzedaży gry “Cyberpunk 2077” przez CD Projekt do końca 2020 r. do 15,5 mln z 18,8 mln egzemplarzy oraz szacowaną sprzedaż w ciągu 12 miesięcy od daty premiery do 23,1 mln z 27 mln egzemplarzy, podano w raporcie. W ocenie brokera, dzięki planowanym poprawkom do gry spółka zachowuje długoterminowe wykorzystanie znacznego potencjału sprzedażowego produktu.

CD Projekt liczy na wzrost wyników po serii patchy

“Premiera gry ‘Cyberpunk 2077’ to niewątpliwie sukces marketingowy – w przedsprzedaży na grę złożono ponad 8 mln zamówień, co jest wynikiem znacznie przekraczającym oczekiwania rynku – ale równocześnie rozczarowanie, jeśli chodzi o jakość gry w wersji na konsole starszej generacji. Obniżamy prognozowany wolumen sprzedaży gry do końca 2020 r. z 18,8 mln do 15,5 mln egzemplarzy oraz szacowaną sprzedaż w ciągu 12 miesięcy od daty premiery z 27 mln do 23,1 mln egzemplarzy. Pomimo rozczarowań części odbiorców, wersja ‘Cyberpunka’ na PC uzyskuje wzrost pozytywnych ocen – z 71% pozytywnych recenzji na Steam w dniu premiery, do 79% na dzień sporządzenia aktualizacji rekomendacji, doganiając tym samym porównywalne produkcje, tj. ‘GTA V’ oraz ‘Red Dead Redemption 2′” – czytamy w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Deklaracje spółki, iż zespół produkujący ‘Cyberpunka’ pracuje teraz nad wypuszczeniem serii patchy naprawiających wersję gry na konsole starszej generacji, pierwszej jeszcze przed Świętami, dwóch następnych odpowiednio w styczniu 2021 i w lutym 2021, daje szansę na poprawę jakości gry i w konsekwencji długoterminowe wykorzystanie znacznego potencjału sprzedażowego produktu” – podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here