Naga MarketsBroker Noble Markets jako podmiot regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego opublikował informację o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku over-the-counter (OTC) w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wynika z niej, że w porównaniem z V kw. 2018 r. liczba inwestorów osiągających dodatni wynik na transakcjach walutowych utrzymywała się powyżej pułapu 50%


Ponad połowa klientów Noble Markets zarabiała na Forex w pierwszych trzech miesiącach roku

Zyskowność inwestorów na rynku walutowym w Noble Markets za pierwszy kwartał 2019 roku wyniosła 51,22%, co jest marginalnym spadkiem w stosunku do kwartału poprzedniego, gdzie ten sam wskaźnik plasował się na poziomie 52,02%. Znacząco poprawiły się jednak wyniki w zakresie kontraktów na różnicę (CFD) dotyczących rynku towarowego (wzrost o 6 p.p.) oraz indeksów giełdowych (wzrost o 3 p.p.).

Poniższa tabela prezentuje procentowy udział rachunków z podziałem na klasy aktywów. Jak zwykle najczęściej zarabiali inwestujący w instrumenty powiązane ze stopami procentowymi. Jak zauważa jednak Noble Markets liczba klientów dokonujących transakcji w ostatnim kwartale wynosiła mniej niż 10, co ma wpływ na miarodajność wyniku.

Źródło: Noble Markets

Jeżeli chodzi o procentowy udział rachunków w podziale ze względu na wysokość dźwigni finansowej, najwyższy poziom zyskowności uzyskiwali inwestorzy korzystający z dźwigniach na poziomach najniższych, w tym 10:1 (niemal 65%). W przypadku najpopularniejszej obecnie dźwigni 30:1 poziom zyskowności wynosił również sporo, ponad 52%.

Źródło: Noble Markets

Noble Markets informuje jednocześnie, że standardowy czas wykonania zleceń klientów na rynku OTC (tj. średni czas wykonania zlecenia w standardowych warunkach) w I kwartale 2019 r. wyniósł 385.22 milisekund. Jednocześnie Noble Securities S.A. zastrzega, że standardowy czas wykonania nie jest czasem gwarantowanym, a jedynie czasem, który podawany jest Klientom w celach informacyjnych.

Podsumowanie wyników klientów pozostałych domów maklerskich i brokerów dostępne jest pod tagiem Q1 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here