Naga MarketsBroker Noble Markets opublikował informację o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku over-the-counter (OTC) w drugim kwartale bieżącego roku. Wynika z niej, że w porównaniem z I kw. br. liczba inwestorów osiągających dodatni wynik na transakcjach walutowych nieznacznie się osuwała, z poziomu 35,21% do 34,94%.

Źródło: Noble Markets

Warto zwrócić uwagę, że jest to osunięcie drugi kwartał z rzędu – spadki należą jednak jedynie do kosmetycznych. O wiele silniejszą deprecjację, bo o 15 punktów procentowych, notowała zyskowność na CFD towarowych (34,27%), delikatnie poprawiały się natomiast rezultaty na kontraktach indeksowych.

Źródło: Noble Markets

Kolejny kwartał z rzędu najlepiej zarabiali traderzy, którzy nie stosowali najwyższej dźwigni, tylko lewar w przedziale 1:60-1:70 (44,44% zyskownych inwestorów), najgorzej plasowały się natomiast rezultaty korzystających z dźwigni 1:100 (34,10%).

Noble Securities S.A. informuje, że standardowy czas wykonania zleceń Klientów na rynku OTC (tj. średni czas wykonania zlecenia w standardowych warunkach) w II kwartale 2018 r. wyniósł 399.72 milisekund. Jednocześnie Noble Securities S.A. zastrzega, że standardowy czas wykonania nie jest czasem gwarantowanym, a jedynie czasem, który podawany jest Klientom w celach informacyjnych.

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q2 2018. Podsumowanie wyników za 2017 rok dostępne jest natomiast pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here