Naga Markets

No Gravity Games z ogromnymi wzrostami! Szacunkowe wyniki zaskoczyły inwestorów Akcje No Gravity Games (GPW: NGG) są w środę jednymi z najmocniejszych walorów na GPW. W momencie, gdy szeroki WIG spada 1,73%, spółka zyskuje ponad 15% w związku z publikacją udanych wyników sprzedażowych gier na Nintendo Switch.

No Gravity Games z bardzo dobrą końcową roku 

Wstępne informacje na temat przychodów za grudzień jakie wypracowała spółka, okazała się pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów. Po odliczeniu prowizji dla operatora, przychody spółki w grudniu 2022 sięgnęły 852 tysięcy złotych, co jest wartością dwukrotnie większą w ujęciu r/r.

Według danych uzyskanych od operatora platformy Nintendo Switch, przychody Emitenta ze sprzedaży gier na platformie Nintendo Switch, w grudniu 2022 rok, wyniosły 180,979.99 euro (tj. ok. 852 tys. zł), przy czym jest to kwota już po odliczeniu prowizji należnej operatorowi platformy Nintendo Switch – podała spółka.

Notowania No Gravity Games. Źródło: stooq.pl
Notowania No Gravity Games. Źródło: stooq.pl

Przychody te będą miały istotne znaczenie dla wyników Emitenta za 4 kwartał roku 2022 i cały rok 2022. W szczególności, przychody Emitenta tylko za 4 kwartał roku 2022 powinny mieć podobną wysokość co łączne przychody Emitenta za 3 poprzednie kwartały roku 2022 – możemy przeczytać w komunikacie.

Reakcja na kursie była bardzo dynamiczna i momentami akcje drożały o ponad 30%, jednak już w drugiej połowie sesji inwestorzy zdecydowali się na realizację części zysków. Warto zauważyć, że walor od grudniowego wzrostu pozostaje w lokalnej konsolidacji.

Firma twierdzi, że takie znaczne zwiększenie przychodów jest efektem nie tylko sukcesu kampanii promocyjnej “12 Games of Christmas Giveaway!”, ale przede wszystkim jest skutkiem ciągłego rozwijania umiejętności jako wydawcy gier na platformie Nintendo Switch.

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRecesja i kryzys kredytowy uderzy w rynek akcji w 2023 roku? Analityk z Wall Street nie ma wątpliwości
Następny artykułRealny biznes, a nie wróżenie z fusów. Starbucks współpracuje z polskim startupem Ecobean
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem