Naga Marketsno gravity gamesNo Gravity Games szacuje przychody z 14 gier z planu wydawniczego głównie w I kw. 2020 na łącznie 2,28 mln zł netto, wynika z komunikatu spółki. W roku 2020 firma ma być w stanie generować istotne nadwyżki finansowe.

“Istnieją mocne podstawy do przyjęcia, że w kolejnych okresach emitent będzie osiągał przychody ze sprzedaży (dystrybucji) gier w wysokości przewyższającej koszty prowadzenia działalności. Powyższe znajduje potwierdzenie m.in. w analizie zmian wysokości przychodów ze sprzedaży (dystrybucja) gier i kosztów prowadzenia działalności emitenta w roku 2020” – czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśliła, że w tym nie oszacowano przychodów z wcześniej wydanych gier (do końca 2019 roku), które jednak nadal generują i będą generować przychody dla emitenta (np. “Dream Alone”, “Exorder”, “Warlocks 2: God Slayers”, “Wreckin Ball Adventure”, “Nonograms Prophecy”, “Strike Force Kitty”), podano także.

“Bardzo ostrożne szacunki emitenta zakładają, że w roku 2020 te wcześniej wydane gry będą generować przychody w wysokości nie niższej niż 50 000 zł miesięcznie. Ponadto w roku 2020 emitent przewiduje wydanie kolejnych tytułów, nieujętych jeszcze w planie wydawniczym, które również powinny wpłynąć na przychody emitenta w roku 2020” – czytamy dalej.

W ocenie zarządu, powyższe dane mają istotne znaczenie dla oceny sytuacji finansowej spółki i perspektyw kształtowania się tej sytuacji w kolejnych miesiącach roku 2020.

“Zarząd emitenta ocenia, że przy utrzymaniu na stałym poziomie kosztów prowadzone działalności (ok. 80 000 zł miesięcznie), w roku 2020 emitent będzie w stanie generować istotne nadwyżki finansowe, dzięki czemu z kolei możliwe będzie m.in. znaczące zredukowanie poziomu zobowiązań emitenta oraz terminowe wywiązywanie się z bieżących zobowiązań finansowych” – czytamy dalej.

Wcześniej spółka podawała, że celuje w sprzedaż łącznie co najmniej 400 tys. egzemplarzy gier w 2020.

Źródło: ISBNews


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją dzisiaj o ponad 14% przy dobrych obrotach. Na wykresie widać, że inwestorzy już wcześniej zaczęli dostrzegać spółkę. Aktualnie cena atakuje poziom oporu. Wydaje się, że fundamenty poprawy notowań są na tyle mocne, że kurs powinien kontynuować zwyżkę. O szansach na wzrosty piszemy od 10 stycznia.

no gravity games

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here