Naga MarketsBrytyjski Urząd ds. Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) nadzorujący finanse publiczne Zjednoczonego Królestwa przyznał, że w przypadku nie osiągnięcia porozumienia w sprawie Brexitu, Wielką Brytanię czeka recesja. Zdaniem urzędników, no-deal Brexit mógłby nawet w przyszłym roku podwoić deficyt budżetowy kraju.


No-deal Brexit zagrożeniem dla gospodarki UK

W raporcie na temat perspektyw finansów publicznych, Urząd zwraca uwagę, że najnowsze, czerwcowe dane sugerują, iż temp wzrostu gospodarczego prawdopodobnie pozostanie słabe. Wiąże się to z ryzykiem, że gospodarka wejdzie w pełną recesję.

– Brak umowy dot. Brexitu zaszkodziłby zaufaniu i zniechęciłby do inwestycji oraz doprowadziłby do zwiększenia barier handlowych z Unią Europejską, spychając wartość funta i powodując spadek gospodarki o 2% do końca 2020 r.wskazuje OBR, odwołując się do prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

OBR zwraca także uwagę, że obietnice dot. wydatków i obniżenia podatków złożone przez Borisa Johnsona i Jeremy’ego Hunta, kandydatów na stanowiska nowego premiera rządu Wielkiej Brytanii, będą stanowić obciążenie dla budżetu.

– Ramy kontroli wydatków wydają się być pod presją, z głównymi ogłoszeniami dokonywanymi poza wydarzeniami fiskalnymi, a konserwatywne przywództwo składa obietnice, które okazałyby się kosztowne, gdyby były realizowane – przyznaje OBR.

Kurs funta spadnie jeszcze niżej?

Kurs funta nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych. Tylko od 6 maja br. jego cena spadła bowiem o niemal 34 gorsze (6,68%) z 5,0444 zł do 4,7074 zł raportowanego wczoraj. Mimo, że od dwóch dni obserwujemy wzrosty kursu funta wobec kursu złotego, to notowania pary walutowej GBP/PLN wciąż znajdują się poniżej pokonanej niedawno linii tendencji wzrostowej, co nie napawa optymizmem na przyszłość kursu funta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSezon wyników na GPW nadciąga – PKN Orleń Santander oraz Orange jako pierwsze
Następny artykułNouriel Roubini zwany “Dr Doom” ostrzega przed BitMEX, giełdą kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here