Naga MarketsBrexit kurs funtaBoris Johnson zaostrzyła swoją retorykę w sprawie Brexitu: “do or die” dla opuszczenia Unii Europejskiej 31 października, podczas gdy jego główny rywal – Jeremy Hunt próbuje przekonywać, że taka strategia jest zła. W swoim wpisie zamieszczonym we wtorek na Twitterze Boris rzucił wyzwanie skierował się do Hunta, aby ten przyjął jego warunki. Hunt odpowiedział, że naleganie Johnsona na termin Brexitu może doprowadzić do powszechnych wyborów i katastrofalnej porażki w starciu z Partią Pracy Jeremy’ego Corbyna.


No-deal Brexit głównym tematem

“Stwierdzenie, że 31 października choćby nie wiem co dojdzie do Brexitu,  jest fałszywe, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że dojdzie do powszechnych wyborów, zanim zobaczymy Brexit”, powiedział Hunt w rozmowie z BBC TV we wtorek wieczorem. – To oddałoby klucze Jeremy’emu Corbynowi, a wtedy nie mielibyśmy wcale Brexitu.

Ankieta YouGov pokazała, że 59% członków partii twierdzi, że nowy premier powinien być przygotowany do wyjścia UK z Unii bez porozumienia już w październiku, jeśli negocjacje się nie powiodą. 24% z nich chce, aby Brexit odbył się natychmiast, bez próby dalszych rozmów.

Zobacz także: Jerome Powell studzi rynkowe oczekiwania. Giełda w USA traci

Komentarze Hunta i Johnsona

“Szczerze mówiąc, odrobina pozytywnej energii by pomogła. Nigdy nie widziałem takiej bezradności i braku zdecydowania ze strony rządu”, powiedział Johnson. “Od trzech lat siedzimy owinięci w defetyzm i mówimy Brytyjczykom że nie mogą tego czy tamtego zrobić. To jest żałosne, to jest absolutnie żałosne”. 

“Kim jest osoba, której zaufamy jako premierowi, że pojedzie do Brukseli i dojdzie do porozumienia z UE? Chodzi o osobowość naszego premiera” – powiedział Hunt w wywiadzie dla BBC. “Jeśli wybierzemy kogoś, komu nie można zaufać, nie będzie żadnych negocjacji, żadnej umowy”.

Hunt powiedział również, że rozważa opcje z wyjściem bez umowy ale z  “z ciężkim sercem”, tylko w momencie jeśli nie będzie szansy na lepsze porozumienie z blokiem, ale sam opowiada się za opcją, aby próbować osiągnąć nowe porozumienie. Wyśmiewał Johnsona z niechęci do udziału w debatach telewizyjnych, oskarżając go o ukrywanie się i okazywanie “braku szacunku” członkom partii torysowskiej. “Przywództwo polega na pojawieniu się”, powiedział Hunt na sesji pytań i odpowiedzi na Twitterze we wtorek wieczorem, w czasie gdy obaj mężczyźni debatowali w Sky TV.

Zobacz także: Kurs dolara (USD) będzie zależał od spotkania G20, wojna handlowa zostanie złagodzona?

Kurs funta do dolara

Kurs GBP/USD ma problemy z wykonaniem większej korekty wzrostowej. W ostatnim czasie wyraźnie broniona była strefa oporowa przy poziomie 1,2760, co przełożyło się na spadki na blisko 100 pipsów. Aktualnie kluczowe jest wsparcie przy 1,2650, jeżeli zostanie ono pokonane, to ruch w dół może przyspieszyć. Jeżeli chodzi o opory, to kluczowe pozostaje górne ograniczeni układu Overbalance, czyli dopiero 1,2820, dopóki cena kurs funta znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa.

Kurs funta do dolara 26 czerwcatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here