Naga MarketsŚroda po południu to czas publikacji istotnych danych dla rynku ropy naftowej i tak inwestorzy poznali tygodniową zmianę w zapasach, które zwiększyły się o 1,8 miliona baryłek. Analitycy spodziewali się większych zapasów o 1 mln.


Dane Energy Information Administration za tydzień kończący się 9 lutego 2018 roku były lepsze niż się spodziewano, poprzednio dane również okazały się lepsze od prognoz analityków i cena surowca na giełdzie reaguje wzrostem.

Na ponad 422,1 milionów baryłek, zapasy ropy naftowej znajdują się w dolnej połowie średniego zakresu dla tej pory roku. Zapasy benzyny silnikowej również znajdują się w środku zakresu i wynoszą 3,599 miliona po wzroście z 3,44mln poprzednio, to więcej niż oczekiwał rynek.

Łącznie produkcja dostarczona w okresie ostatnich 4 tygodni wyniosła średnio 20,7 miliona baryłek dziennie, co daje wzrost o 6,9% w takim samym okresie rdr.

Reakcja rynku ropy

Kontrakty terminowe na dostawę ropy Crude rosną w tym momencie przebijając linię trendu spadkowego, pociągniętą od szczytu z 12. lutego i mocno zbliżają się do bariery 60 dolarów za baryłkę. Jeśli udałoby się utrzymać wzrosty, może rozpocząć się gra na podwójne dno, to ważna informacja w kontekście zakończenia korekty spadkowej z interwału dziennego.

Profil wolumenowy i reakcja rynku ropy po danych


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDane z Ameryki zwiększają szanse na marcową podwyżkę Fed
Następny artykułeToro poszerza ofertę handlu kryptowalutami
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here