Naga MarketsWedług Larsa Merklina, starszego analityka Danske Banku, tegoroczna najwyższa wartość euro w stosunku do dolara z 1 stycznia może przed długi czas być nie do osiągnięcia. Ekspert oczekuje kolejnych, nowych minimów na parze EURUSD, gdyż europejska gospodarka powinna pozostać wrażliwa na globalne ryzyka przez dłuższy okres czasu.


Strefa euro odstaje od gospodarki USA na początku 2020 roku

Kurs euro do dolara europa kontynent Wiele osób liczyło na to, że Europa nabierze tempa i przyćmi amerykańskie aktywa finansowe, jak miało się stać w pierwszym kwartale tego roku. Jeśli okaże się, że poziom 1,12 był szczytem w 2020 r. to prawdopodobnie jeszcze nie osiągnęliśmy docelowego minimum – napisał w raporcie.

Merklin argumentuje, że nie doszło do poprawy danych w strefie euro, zauważając, że negatywne dane gospodarcze zaskoczyły w tym roku. Twierdzi, że najłatwiejszym sposobem na ożywienie w strefie euro byłby Fed, który zasygnalizowałby dalsze obniżki stóp – co pozostaje niepewne.

W związku z tym bank twierdzi, że niższe poziomy na EURUSD to teraz kwestia czasu.

Kurs euro najniżej od 33 miesięcy

Notowania pary walutowej EURUSD ulegają deprecjacji drugi miesiąc z rzędu i tylko od początku lutego spadły o -2,13 procent. W trakcie dzisiejszej sesji kurs zdołał spaść na kolejne minima. Po raz ostatni cena znajdowała się w tym miejscu 11 maja 2017 roku.

Dalsza deprecjacja euro może doprowadzić parę walutową w rejon poziomu 1,06 (dołek z kwietnia 2017 r.). Jego przebicie oznaczałoby utorowanie drogi w kierunku trzyletniego dołka w rejonie wsparcia 1,04. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej 1,0880 mógłby nieznacznie wyhamować presję sprzedających, choć sytuacja makroekonomiczna wspiera dalsze spadki.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułElon Musk chce wydać 3,5 mld USD i zbiera kapitał. Tesla emituje akcje warte ponad 2 mld USD
Następny artykułChwilówka online – jak pożyczać bez ryzyka?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here