Naga MarketsNissan zamyka filię w Hiszpanii. Zwolni 20 tys. pracownikówNiepowodzenie hiszpańskiego rządu w negocjacjach z Nissanem będzie skutkować zamknięciem fabryki w Barcelonie. Japoński producent samochodów w związku z powyższym będzie zmuszony do zwolnienia ok. 3 tys. pracowników fabryki. Zamknięcie fabryki będzie skutkować wielokrotnie większą liczną zwolnień w firmach współpracujących. Rząd Hiszpanii na czele z Pedro Sánchezem, do ostatnich chwil starał się powstrzymać Firmę przed zakończeniem działalności.

  • Nissan zamyka fabrykę w Hiszpanii, pracę straci 3000 osób. 
  • Związki zawodowe podają, że łącznie z firmami współpracującymi, zwolnionych może zostać nawet 20 000 pracowników. 
  • Akcje Nissan Motor od początku roku spadły o ok. 40%. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieudolne działania hiszpańskiego rządu nie powstrzymały Nissana

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że rządzący do ostatniej chwili próbowali zatrzymać proces zamknięcia fabryki przez producenta samochodów. Powstać miała grupa robocza, która miałaby na celu poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla zakładu. Ostatecznie inicjatywa rządu spełzła na niczym, o czym poinformowała szefowa dyplomacji Arancha González Laya. Przekazała ona również, że japoński producent wycofuje się nie tylko z Hiszpanii, ale z całej Unii Europejskiej. Firma założona w 1933 roku w Japonii, zatrudnia na całym świecie ponad 150 000 pracowników.

Zobacz również: Akcje PlayWay spadają w piątek rano o 6% po publikacji wyników 

Walory Nissan Motors, w trakcie pandemii COVID-19 straciły 2/3 swojej wartości

Pandemia COVID-19 odbiła się również mocnym echem na walorach Nissana. Akcje Potaniały od początku roku do połowy marca o ok 70%. Od tego czasu następuje stopniowa korekta ruchu spadkowego, walory odbiły z minimum na poziomie 311 Jenów do blisko 450 Jenów. W styczniu br. za jedną akcję płacono jednak ponad 600 jenów, co pokazuje skalę spadków z ostatnich miesięcy. Powolne rozmrażanie gospodarek jest z pewnością pozytywna informacją dla Firmy, ludzie ponownie zaczną odwiedzać salony kupować samochody. Najbliższe miesiące mogą zatem wiązać się z dalszym odrabianiem spadków.

Notowania Nissan Motor z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here