Naga MarketsZapraszamy do obejrzenia audycji Michała Stanka z QValue – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku był Paweł Klimkowski – partner zarządzający w Value Fund Poland Activist FIZ. W najnowszym odcinku poruszono temat zmiany podejścia do ryzyka akceptowanego przez inwestorów oraz modyfikacji trendów inwestycyjnych wynikających z rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych w Polsce.

  • W związku z epidemią koronawirusa, RPP obniżyła stopy procentowe w Polsce do poziomu bliskiego zera
  • Ostatnie trzy miesiące w przypadku większości spółek przyniosło mocne uderzenie, gro działów gospodarki jednak szybko wraca do poziomów sprzed pandemii
  • W związku z rekordowo niskimi stopami procentowymi i brakiem atrakcyjnych ofert na lokatach, oszczędzający w Polsce szukają dla siebie alternatywnych form pomnażania kapitału, w tym inwestycji w fundusze

Te artykuły również Cię zainteresują

„Inwestowanie (z) głową” to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs złotego (PLN) w konsolidacji. Eurodolar (EUR/USD) podbija
Następny artykułAkcjonariusze Idea Banku zdecydowali o emisji 10-75 mln akcji z pp
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here