Kurs Litecoina, podobnie z resztą jak innych topowych kryptowalut poruszał się we wrześniu w niewielkim zakresie. Od nowego dołka na poziomie 47,22 USD do szczytu na 69,37 zakres ruchu to jedynie nieco ponad 22 dolary.

Trochę mniejsza zmienność na kryptowalucie Litecoin, której kapitalizacja to ponad 3 miliardy dolarów, widoczna była ostatnio w lipcu 2018 r., a wcześniej także w miesiącu lipcu lecz 2017 roku. Wtedy zakres ruchu spadł poniżej 20 dolarów.

Omówione wyżej dane z giełdy Bitfinex przedstawione zostały na wykresie miesięcznym załączonym niżej:

Litecoin testuje kluczowe wsparcie wsparcia

Kurs Litecoin wyznaczył w ubiegłym miesiącu niższy dołek (47,22 USD), a tym samym przetestował kluczowy obszar wsparcia znajdującego się w okolicach okrągłego poziomu 50,00 – 51,00. Jednak do zamknięcia miesiąca, notowania wróciły ponad wsparcie, co wskazuje na respektowanie tego obszaru przez rynek. Co więcej, różnica między ceną otwarcia i zamknięcia miesiąca września jest mniejsza niż 1 USD.

Wracając do obszaru wsparcia, ten powstrzymywał sprzedających w sierpniu br., ale także dobrze sprawdzał się w tej roli podczas osunięć we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Z kolei w lipcu 2017 działał jako opór w trendzie wzrostowym.

Jeśli także w tym miesiącu wsparcie wytrzyma na co wskazują przesłanki, o których mowa poniżej, może się okazać, że czeka nas głębsze odbicie.

Dywergencja na wykresie dziennym

Spoglądając na wykres dzienny widzimy jak cena testuje wsparcie na 50 – 51,00. Jednakże niższe dołki na wykresie cenowym nie pokrywają się ze wskazaniami 14-dniowego wskaźnika siły relatywnej (RSI).

Powyższa rozbieżność (dywergencja) pomiędzy ceną, a wskazaniami RSI wskazuje na oznaki wyczerpania wśród sprzedających. Jeśli zatem dojdzie do skutecznego wybicia maksimów z września, kurs może dalej kierować się do oporu na poziomie 89-90 USD. Alternatywnie, wybicie nowych minimów zaneguje wskazania dywergencji i otworzy drogę do kontynuacji ruchu spadkowego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here