Naga MarketsTakiego ruchu raczej nikt się nie spodziewał. Fed zdecydował się na obniżkę stóp procentowych o 50 pb dziś o godzinie 16:00. Wywołało to oczywiście eurofire na rynku akcji oraz osłabienie dolara amerykańskiego. jak wygląda aktualna sytuacja na rynku?


Fed tnie stopy procentowe o 50 punktów bazowych!

Jak napisali analitycy XTB, “O godzinie 16:00 Fed zdecydował się na cięcie stóp procentowych. Była to niezapowiedziana decyzja, której nikt się nie spodziewał. Co prawda w ostatnim czasie mówiło się o obniżkach, jednak na pewno nie podczas dzisiejszej sesji. W pierwszej reakcji dolar zaczął dynamicznie tracić, a rynek akcji wystrzelił w górę. Z jednej strony jest to bardzo dobra informacja dla indeksów giełdowych, które wciąż pozostają w tyle w związku z zeszłotygodniowym spadkami, a z drugiej pokazuje, że problem koronawirusa jest bardzo poważny.

Aktualnie rynek pieniężny wycenia kolejne obniżki stóp w tym roku, które mają wynieść następne 50 punktów bazowych. Ponadto wzrosły szanse cięcia stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Za sprawą decyzji Fed, kurs EURUSD znalazł się powyżej poziomu 1,12 USD, a indeksy giełdowe wystrzeliły w górę. Jednak reakcja na rynku akcji okazała się chwilowa, wzrosty są szybko wymazywane. Aktualnie czekamy na konferencję prasową, która ponownie może przyczynić się do wystąpienia większej zmienności. Start przewidziany jest na godzinę 17:00″

Niemiecki indeks giełdowy DAX wystrzelił w górę po ogłoszeniu decyzji Fed, niemniej ruch na 200 punktów w górę został bardzo szybko zniwelowany i właściwie znajdujemy się w punkcie wyjścia. Źródło: xStation5

Zobacz także: Bitcoin ma ugruntowaną pozycję, jest traktowany jak cyfrowe złoto przez inwestorów

Kurs euro do dolara wystrzelił w górę!

Z kolei Bartosz Sawicki z TMS Brokers napisał: “Kurs EUR/USD narusza 1,12. Notowania zbliżają się do grudniowych szczytów 1,1240, które stanowią silny opór. Mocno, bo o 2 proc. drożeje złoto. Uncja wyceniana jest na ponad 1625 USD. Reakcja rynków kontraktów na indeksy i ropy naftowej, która początkowo była dość silna jest obecnie wygaszana. Futures na DAX naruszał nawet 12250 pkt, ale szybko cofnął się pod 12100 pkt. Kurs WTI szczyty ustanawiał w okolicy 48,50, ale po chwili schodził w kierunku 47,00/ Obecnie baryłka jest wyceniana na 47,70 USD.”

kurs euro do dolara
EURUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here