Naga Markets

Nikola zaprzecza zarzutom dotyczącym publikacji nieprawdziwych informacji. Kurs akcji dynamicznie zyskujePoniedziałkowa sesja przyniosła dla inwestorów mocny rollercoaster na akcjach producenta ciężarówek elektrycznych – Nikoli. W porannym handlu, poprzedzającym otwarcie na rynku głównym, akcje spadały o około 8%, w odpowiedzi na doniesienia Hindenburga dotyczące rzekomych powszechnych fałszywych oświadczeń i twierdzeń dotyczących technologii producenta samochodów.

  • Nikola odpiera zarzuty płynące od Hindenburga.
  • Dotyczą one rzekomych powszechnych fałszywych oświadczeń i twierdzeń dotyczących technologii producenta samochodów.
  • Akcje Nikoli odbijają od wsparcia na poziomie 30 USD. 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycieHindenburg nazwał Nikolę “zawiłym oszustem”

W ubiegłym tygodniu Hindenburg zarzucił Nikoli powszechne fałszywe oświadczenia i twierdzenia dotyczące swojej technologii. W poniedziałek rano Nikola nazwała ten raport „fałszywym i wprowadzającym w błąd” i zaoferowała szczegółowe odparcie oskarżeń Hindenburga, powołując się na dziesiątki nieścisłości.

Nikola nie zaprzeczyła jednak, że film promocyjny z 2018 roku, który sprawiał wrażenie poruszającej się samodzielnie ciężarówki w akcji, w rzeczywistości pokazał, jak ciężarówka toczy się w dół. Nikola „nigdy nie powiedziała, że jej ciężarówki jeździ na własnym napędzie” – powiedziała firma, próbując sprostować jeden z zarzutów.

Spółka przekazała również informację, iż „skontaktowała się i poinformował SEC o raporcie Hindenburga, twierdząc, że ma on na celu manipulowanie rynkiem z korzyścią dla krótkich sprzedawców”. W oświadczeniu Nikola powiedziała, że „z zadowoleniem przyjmuje zaangażowanie SEC w tej sprawie”.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Akcje Nikoli w korekcie po bardzo dynamicznych wzrostach z początku czerwca

W zeszłym tygodniu akcje Nikoli wzrosły po tym, jak General Motors Co. objął 2 miliardy dolarów udziałów w firmie i ogłosił partnerstwo „potencjalne zmieniające reguły gry” w celu zbudowania elektrycznego pickupa. Prezes GM, Mary Barra, powiedziała w poniedziałek CNBC, że GM przeprowadził procedury z odpowiednią starannością przed zawarciem umowy.

Dynamiczne wzrosty na akcjach spółki zostały zainicjowane w połowie maja bieżącego roku. Wtedy za 1 akcję na giełdzie za Oceanem płacono około 12 dolarów. Fala wzrostów związana przede wszystkim z zapowiedzią budowy nowej fabryki, oraz produkcji samochodów elektrycznych doprowadziła kurs akcji do poziomu w okolicach 100 dolarów. Wtedy kapitalizacja spółki była przez moment większa niż Forda. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

NED
Notowania Nikoli z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Ostatnie miesiące przebiegają pod znakiem korekty i próby domknięcia luki wzrostowej z połowy czerwca, kiedy akcje zyskały ponad 100% w ciągu zaledwie kilku sesji.

Akcje Nikoli straciły w ciągu ostatnich 3 miesięcy ponad 47%. Warto dodać jednak, że spółka od początku roku jest wciąż na plusie. Akcje zyskały ponad 250% uwzględniając już ostatnie spadki.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here