Naga MarketsNikola pójdzie w ślady Tesli? Akcje rosną o 136% w trakcie 3 sesji!Ostatnie dni przyniosły ze sobą gigantyczne wręcz wzrosty na walorach Spółki Nikola. Firma działa w branży aut elektrycznych, jednak w swojej historii paradoksalnie nie wyprodukowała jeszcze ani jednego samochodu. Inwestorzy walczą o akcje w jak najlepszej cenie sądząc, że Spółka może powtórzyć sukces Tesli.

  • Walory amerykańskiej Spółki Nikola zyskały 136% w ciągu 3 sesji. 
  • Firma zamierza produkować samochody z napędem elektrycznym. 
  • We wtorek podczas sesji wartość akcji wynosiła nawet 34 mld USD, dla porównania wartość akcji Forda to blisko 29 mld USD. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Nikola nie produkuje jeszcze samochodów, długo nie będzie zarabiać

Spółka wchodząca od 3 sesji w skład amerykańskiego Nasdaq zamierza rozpocząć produkcję swoich samochodów z napędem elektrycznym w 2021 roku. Mniej więcej 2 lata później, w 2023 r., firma zacznie najprawdopodobniej osiągać pierwsze przychody z tytułu sprzedaży nowopowstałych pojazdów. Ciekawy jest również fakt, że fabryka Nikoli widnieje tylko na papierze, jej budowa ma ruszyć w przyszłym roku w Coolidge w Arizonie.

Jeden z modeli samochodów Nikola

Cena akcji Nikola w ostatnich dniach zbliżyła się w okolice 100 dolarów. Obecnie kurs wynosi 79,58 USD co w dalszym ciągu świadczy o imponującym, krótkoterminowym wzroście, ponieważ jeszcze 8 czerwca akcje były wyceniane o połowę taniej.

Notowania Spółki Nikola z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com
Notowania Spółki Tesla z ostatnich miesięcy. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: BoomBit i CD Projekt spółkami na czerwiec? Sprawdź 9 typów dla GPW

Inwestorzy upatrują w Nikoli nowej Tesli. Spoglądając w przeszłość, spółka Elona Muska również przez lata przepalała pieniądze, a kurs akcji przełamywał kolejne bariery i bił rekordy. Obecnie wartość Tesli to blisko 175 mld USD, co stanowi, że Firma jest na drugim miejscu w rankingu największych producentów samochodowych na świecie. Prowadzi niemiecki Volkswagen, a trzecią pozycję w rankingu zajmuje japońska Toyota.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here