Naga Markets

Nikkei225 traci 2,13 procent. Pesymistyczne nastroje podtrzymywane są w trakcie sesji azjatyckiejNa większości giełdowych parkietów dominuje obóz niedźwiedzi, a dolar zyskuje względem większości rywali z przestrzeni G10. Na początku nowego tygodnia większa część ryzykownych aktywów znalazła się pod presją.

Nikkei225 traci podczas dzisiejszej sesji ponad 2 procent

Propozycja zmian podatkowych Joe Bidena została odrzucona podczas głosowania w Amerykańskim Senacie. W związku z tym pod znakiem zapytania stanął pakiet wydatkowy wart około 2 biliony USD. Osobą, która zdecyduje o losach propozycji w Senacie, gdzie Demokraci mają kruchą większość będzie senator Manchin – Demokrata stojący w opozycji do Bidena.Na froncie politycznym widać również zmiany w Wielkiej Brytanii, gdzie minister ds. Brexitu Frost złożył rezygnację. W pełnieniu obowiązków zastąpi go przedstawiciel resortu spraw zagranicznych – Truss.

Przedstawiciel Rezerwy Federalnej Waller stwierdził, że celem przyspieszenia taperingu jest stworzenie przestrzeni do pierwszej podwyżki stóp procentowych w marcu przyszłego roku.

Dolar jest w poniedziałek jedną z silniejszych walut w przestrzeni G10, choć euro nie oddaje pozycji tak łatwo. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1250. GBP/USD niekorzystnie znosi tarcia brexitowe, a kurs cofa się do 1,3215.

Prezydent Erdogan zapowiada kontynuację ekspansywnej polityki pieniężnej. USD/TRY przebija już 17 pkt.

Najsłabiej z walut krajów rozwiniętych wypada korona norweska, której ciąży znacząca przecena ropy naftowej na rynkach finansowych.

W poniedziałek jej cena spada o około 3 proc. Baryłka surowca WTI kwotowana jest na poziomie 68 USD, przy cenie ropy Bren w okolicy 71 USD za baryłkę.

Wśród surowców bardzo dobrze radzi sobie złoto, które zyskuje w obliczu koronawirusowej niepewności. Uncja kruszcu wyceniana jest na 1800 USD.

Sytuacja epidemiczna w wielu krajach Europy jest fatalna. Holandia rozpoczęła twardy lockdown, a liczba zachorowań w Wielkiej Brytanii jest wysoka. W takiej sytuacji inwestorzy chętnie skłaniają się ku bezpiecznym przystaniom, kosztem ryzykownych aktywów.

Przed weekendem handel na Wall Street kończył się w niedźwiedzich nastrojach. Dow Jones stracił 1,48 proc., a S&P500 zniżkował o 1,03 proc. Najłagodniejszą korektę zaliczył Nasdaq100, który cofnął się o 0,07 proc.

Pesymistyczne nastroje podtrzymywane są w trakcie sesji azjatyckiej. Japoński Nikkei225 traci 2,13 proc., podczas gdy Hang Seng cofa się o 1,90 proc.

Futures indeksu DAX wskazuje mocno korekcyjne nastawienie przed otwarciem sesji giełdowej w Europie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje selvita | famur akcje opinie | kryptowaluty kurs | dow jones notowania | gpw notowania | korona szwedzka kurs | amica akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here