Naga MarketsNikkei z wyraźnymi spadkami, przeciętne nastroje również w EuropiePoczątek tygodnia na warszawskim parkiecie nie był zbyt udany. Główne indeksy solidarnie zaświeciły na czerwono. WIG20 stracił 0,7% (najmocniej dołowały go Tauron i Lotos), a mWIG40 i sWIG80 spadły po 0,5%. Dosyć przeciętne nastroje było widać również na zachodzie Europy, gdzie DAX obniżył się o 0,6%, a FTSE o 0,1%, oraz w USA.

Nikkei stracił aż 2 procent, czerwień króluje wśród większości indeksów

Nasdaq stracił 1%, S&P500 ok. 0,5%, a DJIA niecałe 0,4%. Wyraźne spadki notuje nad ranem tokijski Nikkei (-2%). Na rynku walutowym warto zwrócić uwagę na słabnącego USD, który zarówno względem EUR, jak i PLN jest najtańszy od początku marca (USD/PLN powrócił do poziomu 3,77). Kalendarium makro jest dzisiaj praktycznie puste, a ciekawsze mogą się wydawać jedynie dane z brytyjskiego rynku pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W USA trwa sezon publikacji wyników za 1Q’21, natomiast u nas część spółek kończy jeszcze prezentowanie raportów za 4Q’20 (niemniej dzisiaj poznaliśmy wyniki Quercus za 1Q’21). Patrząc na WIG20 widać, że kontynuujemy poruszanie się w trendzie bocznym, który trwa od grudnia (obecnie znajdujemy się przy jego górnym ograniczeniu na poziomie ok. 2 000 pkt.).

Autor: Adrian Górniak, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow index | biomed lublin gpw | pkn orlen akcję | kurs złotego | mercator medical notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here