Naga MarketsRealizacja zysków na największych światowych parkietach oraz umocnienie japońskiego jena już trzeci tydzień dołują notowania tokijskiej giełdy. Dziś indeks Nikkei, po otwarciu luki bessy, spadł do 14936,5 pkt. (najniżej od ponad 2 miesięcy), wyraźnie kierując się ku sierpniowemu minimum (14753,8 pkt.). I to może być dopiero początek mocniejszych spadków. Dużo głębszych niż zejście w okolice 14000 pkt., co wynika z piątkowego wybicia Nikkei dołem z rysowanego od 5 miesięcy kanału wzrostowego.

NIKKEI na kluczowym wsparciu
To jak poważna jest sytuacja doskonale widać na wykresie Nikkei w kompresji tygodniowej. Ostatnie spadki sprowadziły go do silnego długoterminowego wsparcia, jakie powstało po połączeniu minimów czerwca 2013 i kwietnia br.
Z podobną sytuacją mamy do czynienia na wykresie tygodniowym kontraktu na Nikkei. Po dzisiejszej nieudanej próbie odbicia, wyznaczył on 4,5-miesięczne minimum na poziomie 14790 pkt. Wykres tygodniowy kontraktu obecnie znajduje się na poziomie dolnego ograniczenia klina zwyżkującego. Zwrot z tego miejsca to oczywiście zapowiedź powrotu nie tylko do ostatnich maksimów (16432 pkt.), ale też wyżej, do górnego ograniczenia klina (16700 pkt.). Z drugiej jednak strony, wybicie dołem oznaczać będzie koniec hossy na giełdzie w Tokio i bardzo mocny sygnał sprzedaży. Sygnał, który nie byłby pierwszym na tym wykresie. Wcześniej takie sygnały zaczęły już pojawiać się na przełomie roku, gdy tygodniowe wskaźniki nie potwierdzały nowych szczytów indeksu.

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl.

Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here