Naga MarketsJapońska giełda zamykała się podczas poniedziałkowego handlu o 7.16% wyżej w stosunku do piątkowych notowań, odbijając od dołków, które rozrysowały się 12 lutego. Otwarcie miało miejsce na wysokości 15248.38, ostatecznie cena dobiła natomiast do 16022.58:

NIKKEI odbija od dołków z 2014r.
NIKKEI odbija od dołków z 2014r.

Japoński jen nie pozostał oczywiście obojętny na taki bieg wydarzeń i na parze z dolarem amerykańskim (USD/JPY) obserwujemy wzrosty pod 114.00. Warto zauważyć, że pomimo silnych testów, cena zamykała się nad luką z 2014 roku, która już prawie od dwóch lat nie pozwala spaść notowaniom USD/JPY niżej:

Wzrosty indeksu doprowadziły do osunięć jena. USD/JPY testuje 114.00
Wzrosty indeksu doprowadziły do osunięć jena. USD/JPY testuje 114.00

Na wykresie intraday widać, że cena oparła się płasko o poziom 114.00 od spodu i jak na razie nie widać ani silniejszych prób przebicia poziomu, ani też reakcji spadkowej. Warto jednak szukać w tym miejscu sygnałów, które wskażą dalsze potencjalne ruchy ceny:

USDJPYH1

Na wykres H1 naniesiono zniesienia Fibonacciego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, weź udział w darmowym webinarze prowadzonym przez zespół Comparic.pl dla brokera XM. Już dzisiaj o 20:00. Każda zapisana osoba otrzyma dostęp do nagrania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here