Naga MarketsNikkei spadł blisko o 1%, słabe nastroje w AzjiWIG20 ponownie zanotował spadkową sesję i tym razem stracił 0,7%. Na minusie zamknęły się również mWIG40 (-0,4%) oraz sWIG80 (-0,2%). Oznacza to, że GPW znowu wypadła gorzej na tle większych europejskich indeksów, bowiem DAX zyskał 0,7%, a FTSE 0,3%.

Nikkei spada o blisko 1%, natomiast SCI o 0,8%

W USA największe indeksy pozostały praktycznie bez zmian (inwestorzy żyli informacją o rezygnacji Jeffa Bezosa z funkcji prezesa Amazon). Słabe nastroje widać nad ranem w Azji, Nikkei spada o blisko 1%,a SCI o 0,8%. Kalendarium makro nie będzie dziś zbyt bogate. Przed południem poznamy odczyt sprzedaży detalicznej w strefie Euro, natomiast po południu opublikowane zostaną raport Challengera w USA oraz decyzja BoE ws. stóp procentowych (ciekawiej będzie jutro, ponieważ poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy). Technicznie patrząc, WIG20 porusza się w trendzie bocznym od połowy stycznia i jest ograniczony poziomami 1900-2000 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor: Adrian Górniak, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | kurs akcji orlen | kurs dolara forum | s&p500 notowania | nasdaq kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here