Naga MarketsPo trzech tygodniach gwałtownej wyprzedaży na giełdzie w Tokio, za którą stało pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie oraz umocnienie jena, a które ściągnęło kurs kontraktów terminowych na japoński indeks Nikkei225 z 16432 pkt. do 14356 pkt., od dwóch tygodni notowania ponownie pną się do góry. Dziś kontrakty na Nikkei225 wzrosły do 15750 pkt., notując najwyższe poziomy od prawie trzech tygodni i znosząc ponad 61,8% wcześniejszych spadków, żeby następnie cofnąć się do 15600 pkt.

Nikkei ponownie kieruje się ku szczytom

Ten dzisiejszy wzrost i późniejszy spadek to prawdopodobnie jeszcze nie koniec zwyżki (aczkolwiek jej dynamika już nie będzie tak mocna). Przynajmniej jeżeli oceniać to przez pryzmat sytuacji technicznej na wykresie tygodniowym kontraktu na Nikkei225. Październikowe zatrzymanie spadków i późniejsze wzrosty nastąpił bowiem na poziomie podwójnego wsparcia, jakie tworzy dolne ograniczenie długoterminowej formacji klina oraz średnioterminowe wsparcie tworzone przez minimum z sierpnia br. To sugeruje możliwość dalszej zwyżki w kierunku wrześniowych maksimów.

W krótkim terminie o nastrojach inwestorów na giełdzie w Tokio decydować wciąż będą nastroje na rynkach globalnych, wspomagane przez sytuację na USD/JPY. istotnym impulsem może też być zaplanowana na piątek 31 października, publikacja przez Bank Japonii półrocznego raportu nt. perspektyw japońskiej gospodarki, zawierającego najnowsze prognozy makroekonomiczne.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo.Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here