Naga MarketsJapoński indeks Nikkei 225 przebił się przez konfluencję oporu jaką stanowiła linia trendu biegnąca od ubiegłorocznych maksimów oraz horyzontalny poziom 20945. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena po wybiciu utrzymała się ponad strefą, a dodatkowo w piątek została przetestowana ponownie.

Obecny tydzień rozpoczął się od wzrostów, gdzie kupującym udało się już ustanowić nowe maksima. Tym samym notowania znalazły się na dwumiesięcznym szczycie.

Najbliższy kluczowy opór, do którego może teraz zmierzać cena znajduje się w okolicach 21900. Traderzy mogą zatem szukać okazji do zajmowania pozycji długich po cofnięciach, zgodnie z panującym momentum wzrostowym.

Jeśli jednak cena powróci pod linię trendu, pro-wzrostowe nastawienie zostanie zakwestionowane. Wtedy też ponownie odsłonięte zostałoby wsparcie na 20307 JPY.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTPL SA przechodzi z NewConnect na GPW
Następny artykułKurs franka w konsolidacji – CHF/PLN z potencjałem 3,825
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here