Naga MarketsGigant z rynku obuwniczego, Nike, opatentował buty, które są tokenizowane jako niewymienny token (NFT) na blockchainie Ethereum.

Patent z 10 grudnia opisuje cyfrowy zasób obuwia i sposoby jego wykorzystania. Jednym z wdrożeń technologii opisanej w tym dokumencie jest token Ethereum ERC721 lub ERC1155 służący do uwierzytelnienia i transakcji dot. fizycznego buta.

Buty na blockchainie

Token zostałby „odblokowany” przy zakupie odpowiedniego fizycznego buta poprzez połączenie 10-cyfrowego kodu identyfikacyjnego buta z kodem identyfikacyjnym właściciela. System najwyraźniej ma na celu zapewnienie sposobu zapewnienia autentyczności towarów, jak opisano w patencie:

„Potencjalni i obecni właściciele […] mogą kupować i sprzedawać aktywa cyfrowe za pośrednictwem jednej lub więcej ksiąg blockchain działających w zdecentralizowanym systemie komputerowym. […] użytkownik może kupić nową parę poszukiwanych trampek od zweryfikowanego sprzedawcy, który może dostarczyć uwierzytelnione dokumenty pochodzenia trampek. […] Po otrzymaniu pudełka na buty zawierającego zakupione trampki użytkownik skanuje pole UPC za pomocą funkcji skanowania kodów kreskowych w aplikacji trampek działającej na smartfonie użytkownika.”

Co ciekawe, Nike sugeruje również, że tworzenie tokenów może być powiązane ze sprzedażą obuwia, co pozwoliłoby również na weryfikację niedoboru obuwia w obiegu. Patent brzmi:

„Gdy konsument kupuje prawdziwą parę butów, można wygenerować cyfrową reprezentację, powiązaną z konsumentem i przypisać token kryptograficzny, przy czym but cyfrowy i token kryptograficzny łącznie reprezentują CryptoKick”.

Właściwość tych tokenów byłaby zarządzana w dedykowanej aplikacji, również mającej na celu zwiększenie zaangażowania marki.

Co ciekawe, patent zapożycza także pomysły od popularnej gry kolekcjonerskiej CryptoKitties z gatunku blockchain. Dokładniej, sugeruje, że:

„Korzystając z zasobu cyfrowego, kupujący może bezpiecznie handlować lub sprzedawać materialną parę butów, handlować lub sprzedawać but cyfrowy, przechowywać but cyfrowy w portfelu z kryptowalutą […]”.

Blockchain rośnie w siłę

W miarę, jak blockchain staje się bardziej dojrzały jako technologia i duże firmy coraz bardziej angażują się w jego rozwój, sama branża przyspiesza.

Ostatnie raporty pokazują, że jeśli chodzi o liczbę wniosków patentowych w przestrzeni blockchain, Chiny wyprzedzają inne kraje, w tym Stany Zjednoczone.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here