Naga MarketsNike: akcje w górę o 60% od początku pandemii i zbliżają się do rekordowych szczytówAkcje Nike od dołka z 23 marca wzrosły już o niemal 60% wskutek czego radziły sobie znacznie lepiej niż S&P 500 w tym okresie. Globalny gigant produkcji odzieży sportowej otworzył już wszystkie swoje sklepy w Chinach, stopniowo otwierając placówki także w reszcie świata.

  • Nike otworzył ponownie już niemal 100% sklepów w Chinach i Korei Południowej.
  • Akcje spółki wzrosły już o niemal 60% od dołka w marcu 2020 r.
  • W ciągu ostatniego tygodnia kurs akcji Nike zwiększył się o 4,2%.

Nike korzysta ze zmiany nawyków, zwiększa sprzedaż internetową

Nike, podobnie jak Apple, ale też inne firmy branży sportowej, zamknęła swoje placówki w połowie marca niemal na całym świecie, z uwagi na ograniczenia sprzedaży nałożone przez rządy wielu państw.

Jednak Nike zdaje się korzystać ze zmiany nawyków i stylu życia ludzi jaki dokonał się wyniku pandemii Covid-19. Firma już od dłuższego czasu oferuje swoje produkty przez platformę internetową, dzięki czemu mogła wykorzystać zwiększony popyt na produkty sportowe kupowane przez klientów zamkniętych w domach. Teraz, to zwiększone zainteresowanie zdrowym stylem życia i aktywnością sportową, amerykańska spółka chce dodatkowo wykorzystać otwierając swoje sklepy.

– 100% sklepów NIKE i ponad 95% sklepów partnerskich w Chinach i Korei Południowej jest już otwartych, z czego część pracuje w ograniczonych godzinach. Na tych rynkach, ogólny ruch klientów się zwiększa i chociaż w przypadku sklepów stacjonarnych, ruch jest mniejszy niż na początku roku, to jest to w większości pokrywane wyższym współczynnikiem konwersji i zwiększonym popytem w internecie – zaznaczył Nike w oświadczeniu.

Pozytywne spojrzenie na przyszłość sprzedaży Nike mają także niezależni analitycy, między innymi firma Raymond James podwyższyła cenę docelową dla Nike o 15 dol. do 115 dol.

Nike: akcje w górę o 60% od początku pandemii i zbliżają się do rekordowych szczytów
Notowani Nike Inc. na NYSE. Źródło: tradingview.com

Takie pozytywne prognozy oparte są zapewne także na tym, jak spółka radziła sobie na nowojorskim parkiecie w czasie pandemii. Od dołka z 23 marca 2020 r., notowania Nike wzrosły już aż o 58% i zbliżyły się do rekordowych maksimów uzyskanych w lutym 2020 r. We wczorajszej środowej sesji kurs akcji Nike zwiększył się o tylko 0,17%, jednak w ciągu tygodnia (od ceny zamknięcia z czwartku 11 czerwca), akcje wybiły się w górę już o 4,2%.

Zobacz również: Oracle osiąga dwucyfrowy wzrost EPS 3 rok z rzędu, jednak akcje spadają

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Wyniki Nike za poprzedni kwartał

Spoglądając jednak na wyniki z poprzedniego okresu fiskalnego (Q32020), to przychody Nike wzrosły o 5% rdr do 10,1 mld dol., a tylko ze sprzedaży internetowej aż o 36%. Jednak należy mieć na uwadze, że dotyczy to okresu od grudnia 2019 r. do końca lutego 2020 r., co oznacza, że pandemia nie odcisnęła swego piętna na rezultatach spółki.

Nike zamierza opublikować wyniki za IV kwartał roku fiskalnego 2020 r. (marzec-maj 2020 r.) w dniu 25 czerwca 2020 r. Według prognoz analityków Zacks, przychody w tym okresie spadną aż o 23% do ok. 7,8 mld dol., względem analogicznego kwartału rok temu. Spodziewany kwartalny zysk spadnie o 82,3% do 0,11 dol. na akcję. Co więcej, według Nike, przychody w IV kwartale fiskalnym spały prawdopodobnie o 50% w ostatnich 60 dniach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here