Naga MarketsNIKE: 0,8 mld dol. straty w IV kw. 2020, akcje po sesji o 4% w dółNotowania Nike Inc. obniżyły się o niemal 4% w handlu pozasesyjnym w czwartek po tym jak globalny gigant wyposażenia sportowego opublikował raport finansowy za IV kwartał fiskalny 2020, czyli okres od od początku marca do końca maja 2020 r.

  • Przychody Nike za cały rok fiskalny 2020 spadły o 4% o 37,4 mld dol.
  • W całym roku fiskalnym sprzedaż internetowa wzrosła o 47%, a w IV kw. 2020 aż o 75%.
  • Już niemal 90% wszystkich sklepów Nike na całym świecie zostało ponownie otwartych.

Nike: duża strata netto, wzrost sprzedaży online

Nike Inc. opublikowało w czwartek raport finansowy za IV kwartał fiskalny 2020 oraz cały rok fiskalny 2020, który zakończył się 31 maja.

W IV kwartale fiskalnym przychody Nike wyniosły łącznie 6,3 mld dol., co oznacza spadek o 36% względem 10,1 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej – rzecz jasna, głównie poprzez zamknięcie na dwa miesiące 90% sklepów spółki na całym świecie w związku z pandemią. Spadła także liczba wysyłek do hurtowników: aż o 50%. Na ten moment, niemal 90% sklepów Nike wróciło do działania po okresie lockdownów. W Chinach jest to już prawie 100%.

Nike liczyło na przejście zakupów ze sklepów stacjonarnych do internetowych. Oczywiście, miało to miejsce i sprzedaż internetowa zwiększyła się o 75% między lutym a majem i stanowiła aż 30% wszystkich przychodów ze sprzedaży.

Strata netto w IV kwartale fiskalnym wyniosła 790 mln dol., czyli 51 centów na akcję. To sporo różnica, biorąc pod uwagę, że rok temu Nike osiągnęło zysk w wysokości 989 mln dol. (0,62 dol. na akcję).

Zobacz również: Tesla Inc. ma odważne plany budowy innowacyjnej fabryki, akcje w dół o ponad 4%

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

– W skrajnie dynamicznym środowisku, marka Nike nadal ma silne oddziaływanie na konsumentów na całym świecie, a nasz cyfrowy biznes przyspiesza na całym świecie – stwierdził John Donahoe, prezydent i CEO Nike, Inc.

– Jesteśmy w wyjątkowej pozycji do rozwoju, a teraz jest czas do postawienia na silne strony Nike i jej wyjątkowe cechy. Kontynuujemy inwestowanie w nasze największe możliwości wzrostu, wliczając w to cyfrową platformę sprzedaży, aby wzmocnić naszą pozycję lidera i napędzić długoterminowy rozwój. – dodał CEO Nike.

NIKE: 0,8 mld dol. straty w IV kw. 2020, akcje po sesji o 4% w dół
Notowania Nike Inc. na NYSE. Źródło: tradingview.com

Spółka na 31 maja 2020 r. posiadała 12,5 mld dol. w gotówce i 8,8 mld w należnościach krótkoterminowych. Nike zapowiedziało także pozyskanie 2 mld dol. w postaci pożyczki podwajając swoją sumę pożyczek do 4 mld dol., aby zapewnić sobie odpowiednią płynność i elastyczność podczas dalszego trwania pandemii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here