Naga MarketsNigeria wyprzedziła resztę świata pod względem zainteresowania bitcoinem w ostatnich miesiącach. Zainteresowanie kryptowalutami rośnie tam od kwietnia.

  • Nigeria z rekordowym zainteresowaniem BTC.
  • Nowy trend widać od kwietnia.

Nigeria inwestuje w BTC?

Według nowego raportu, Nigeria jest państwem z największymi obrotami bitcoinem (BTC) w Afryce i zarazem jednym z najszybciej rozwijających się rynków kryptowalutami na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według nowego badania przeprowadzonego przez główny portfel na kryptowaluty, Blockchain.com, w Nigerii widać największy skok aktywności na rynku cyfrowych aktywów  od kwietnia 2020 r. Raport odnotowuje 60-proc. wzrost wykorzystania portfela internetowego Blockchain.com w regionie.

W badaniu Blockchain.com wskazało również na to, że Nigeria jest krajem, w którym hasło “bitcoin” jest najczęściej wyszukiwane w Google. Według danych Google Trends, Nigeria jest liderem pod względem zainteresowania bitcoinami w ciągu ostatnich 90 dni. Po tym kraju na liści znajduje się kilka innych regionów Afryki, a także Szwajcaria i Austria.

Inne kraje

Chociaż Nigeria jest krajem o najlepszych wynikach dot. ruchu na Blockchain.com w ostatnich miesiącach, to Peru było najbardziej aktywnym krajem w lipcu. Według danych, Peru, Indie i Indonezja znajdują się w pierwszej trójce krajów pod względem całkowitych “wartości portfelowych w tym miesiącu”.

Raport zauważa, że ​​inne regiony, gdzie zainteresowanie BTC jest bardzo wysokie, to Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia, Filipiny, Wenezuela, Bangladesz i Bułgaria.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here