Naga MarketsNigel Green: rok 2020 będzie przełomowy dla Bitcoina Kryzys gospodarczy, który dotyka cały świat od kilku miesięcy, wywołuje dużą niepewność wśród inwestorów. Szukają oni bezpiecznych aktywów, mających ochronić ich kapitał przed stratami i ewentualną kolejną paniką na rynkach. W takiej sytuacji coraz większe zainteresowanie przyciągają kryptowaluty, na czele z Bitcoinem.

  • Cenę Bitcoina do końca roku mają wspierać listopadowe wybory w USA.
  • Według Greena, inwestorzy zwiększą swoje zainteresowanie złotem i Bitcoinem.
  • Prezes deVere ostrzega przed skutkami zbyt silnej stymulacji rynku.

Niepewność sojusznikiem kryptowalut

Według prezesa deVere Group Nigela Greena, rok 2020 będzie przełomowy dla Bitcoina. Gospodarki zmagają się od początku roku z wieloma ograniczeniami i niepewnością wśród konsumentów, a ekspansywna polityka pieniężna prowadzona przez Rezerwę Federalną wpływa na silne osłabienie dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Green zwraca uwagę, że pomimo dużego wzrostu ceny Bitcoina w tym roku, możemy liczyć na kontynuacje trendu wzrostowego dzięki wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych, które zaplanowane są na 3 listopada.

Zobacz również: Warren Buffett na zakupach w Japonii. Berkshire Hathaway przejęło akcje 5 spółek

Bitcoin jest już jednym z najlepiej prosperujących aktywów roku, ze wzrostem o około 70% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Możemy się spodziewać, że największa na świecie kryptowaluta zostanie jeszcze bardziej podsycona do końca 2020 roku przez amerykańskie wybory prezydenckie i słabość dolara amerykańskiego, który będzie służył jako siła napędowa. – prognozuje prezes deVare.

Szczególnie ważne wybory

Tegoroczne wybory w USA zdecydują o kształcie amerykańskiej polityki gospodarczej i zagranicznej, a obaj kandydaci widzą te kwestie bardzo różnie od siebie.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zawsze budzą niepewność – ale rok 2020 jest przez wielu postrzegany jako szczególnie ważny. W miarę narastania niepewności inwestorzy będą kierować się w kierunku aktywów szczególnie tych, które nie są związane z żadnym konkretnym krajem, takie jak bitcoin i złoto. – powiedział Nigel Green.

Ekspert podkreśla również wpływ jaki ma polityka prowadzona przez FED na wartość dolara i nastroje inwestorów.

Drukowanie olbrzymich sum pieniędzy, które zostały wepchnięte do systemu finansowego, zdewaluowało dolara i wywołało obawy przed inflacją. Nie można po prostu drukować bitcoinów. W tym klimacie posiadanie obligacji i siedzenie na gotówce po prostu nie zapewni inwestorom zysków, których poszukują. – ostrzega Green.

Wykres przedstawiający zmianę ceny Bitcoina w ciągu 2 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here