Naga Marketsnigel farage brexit partyNigel Farage porzucił plany przejęcia mandatów od Partii Konserwatywnej w ponad 300 okręgach. Lider Partii Brexit planował start w wyborach po tym, jak Boris Johnson odrzucił jego ofertę opuszczenia sojuszu, aby zapewnić ludziom Brexit. Jednak nie chcąc rozdzielać głosów między zwolennikami Brexitu, Farage zdecydował, iż jego partia wystartuje we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy. Kurs funta reaguje wzrostami na początku nowego tygodnia i kosztuje około 1,2850 USD.


Partia Brexit zawiera jednostronny sojusz

Rozdarta flaga Unii Europejskiej spod której wyłania się flaga Wielkiej BrytaniiNigel Farage oznajmił, że jego partia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści oraz skoncentruje swoje wysiłki na próbach zajęcia miejsc zajmowanych przez Partię Pracy, którą oskarżył o „zdradzenie” wyborców popierających Brexit.

Partia Brexit ma mniej niż rok i nie ma żadnych posłów – ale była wyraźnym zwycięzcą w majowych wyborach europejskich w Wielkiej Brytanii, zdobywając ponad 30% głosów. Premier Wielkiej Brytanii z zadowoleniem przyjął posunięcie Farage’a, nazywając to „potwierdzeniem, że istnieje tylko jeden sposób na zakończenie Brexitu, a mianowicie głosowanie na konserwatystów”.

jeremy corbynLider Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział, że „spełniło się życzenie” Donalda Trumpa, kiedy Farage ogłosił swoją strategię wyborczą. Dodał, że lider Partii Brexit zaoferował w ten sposób sojusz z Trumpem, który doprowadzi do  „Taczeryzmu na sterydach” (nawiązując do polityki Margaret Tatcher) i zagrozi przyszłości NHS (wspólna nazwa dla trzech z czterech systemów służby zdrowia w Wielkiej Brytanii, finansowanych ze środków publicznych). Prezydent USA wcześniej namawiał Farage’a do współpracy z Borisem Johnsonem mówiąc, że będą „siłą nie do powstrzymania”.

Zastępca przywódcy partii Liberalno-Demokratycznej Ed Davey powiedział, że decyzja Farage’a „pokazuje, że konserwatyści i partia Brexit są teraz tym samym”. Przywołał zobowiązanie premiera, by nie przedłużać okresu przejściowego, który miałby nastąpić po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE zgodnie z warunkami jego umowy w sprawie Brexitu. W tym okresie Wielka Brytania będzie przestrzegać zasad UE w takich kwestiach jak swoboda przemieszczania się do grudnia 2020 r.

Farage powiedział również, że do posunięcia zachęciło go niedawne zobowiązanie Johnsona, by dążyć do dalszego odchodzenia od przepisów UE w umowie handlowej po Brexicie. Dodał, że oferta obecnego premiera to „ogromna zmiana” w stosunku do rodzaju paktu handlowego, który został zaplanowany za kadencji Theresy May.

Decyzja Farage’a wywołała konsternację wśród niektórych kandydatów Partii Brexit, którzy mieli nadzieję zająć miejsca Torysów w przyszłym miesiącu. Neil Greaves, który miał stać na czele listy wyborczej w siedzibie Harlow w hrabstwie Essex oświadczył, że Farage „zawiódł zwolenników Brexitu”. Powiedział także, że planuje pozostać w okręgu wyborczym jako niezależny kandydat i zwolennik Brexitu i wezwał innych kandydatów do zrobienia tego samego. Inny kandydat partii w Mansfield napisał na Twitterze, że posunięcie to oznacza, że „możliwość obrony demokracji” została kandydatom „odebrana”.

Lider Partii Brexit wcześniej proponował, że nie będzie kandydował przeciwko Torysom w niektórych okręgach, jeśli premier zmieni pewne aspekty umowy Brexit. Jednak propozycja została odrzucona przez Borisa Johnsona, który powiedział, że zmiana umowy zwiększa ryzyko wzrostu poparcia dla Jeremy’ego Corbyna.

W pewnym sensie mamy teraz sojusz zwolenników Brexitu, po prostu został zawarty jednostronnie – dodał.

Farage potwierdził także, że nie będzie brał udziału w wyborach twierdząc, że chce się skoncentrować na pomocy kandydatom swojej partii.

Lider Szkockiej Partii Narodowej Nicola Sturgeon powiedziała, że ​​konserwatyści „skutecznie stali się Partią Brexitu”. Dodała, że ​​pokonanie Torysów w Szkocji „pomoże pozbawić Borisa Johnsona coraz bardziej ekstremalnej i prawicowej partii większości, której pragnie”.

Z kolei partie przeciwne Brexitowi: Plaid Cymru, Partia Zielonych i Liberalni Demokraci zgodzili się nie występować przeciwko sobie w 60 okręgach w Anglii i Walii. W samej Anglii będzie to po prostu dwustronna umowa między Liberalnymi Demokratami, a Zielonymi.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

Kurs funta powyżej 1,28 USD. GBPUSD przebije poziom 1,30 USD?

Notowania pary walutowej GBPUSD po decyzji Nigela Farage’a silnie wzrosły, umacniając się na początku nowego tygodnia o przeszło 0,6 procent. Kurs ponownie odbił od strefy popytu 1,2750 – 1,2780, co może zaowocować kolejnym testem psychologicznego oporu 1,30. Jednak jeśli kupującym nie uda się przebić tego kluczowego poziomu, wówczas każdy kolejny test strefy wsparcia będzie zwiększał ryzyko jej przebicia z celem na lokalny poziom wymienności 1,2580.

Kurs funta do dolara w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com 12 11 19
Kurs funta do dolara we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here