Naga MarketsAnthony Pompliano, prowadzący podcast „Off the Chain” i współzałożyciel Morgan Creek Capital, powiedział, że nigdy nie kupi tokenów XRP. Stwierdził to w czasie rozmowy z Julią Chatterley z CNN. Wyraźnie odróżnia też BTC od innych projektów z rynku blockchaina. Dodał, że XRP nie ma takiej wartości jak najstarsza kryptowaluta świata.

Nigdy nie kupię XRP

Zapytany o to, czy kupiłby XRP, “Pomp” stanowczo odpowiedział, że… „nie”. Przy okazji wyraźnie odseparował bitcoina od wszystkich innych projektów na rynku blockchaina. Stwierdził, że po prostu nie wierzy, że wspomniany token ma taką samą wartość jak BTC.

“Nie [kupiłbym XRP], ponieważ ostatecznie nie sądzę, aby [te tokeny] miały taką samą wartość, jak te inne aktywa.”

– powiedział i kontynuował:

“Wszystkie te inne aktywa, które są „tokenami”, albo są użyteczne pod tym względem, że dają ci dostęp do czegoś, więc nie są tak naprawdę inwestycją, albo w zamian dostaję użyteczność lub jakąś [lepszą] usługę.”

Pompliano wyjaśnił jednak, że w jego oczach token XRP i Ripple, jako firma programistyczna, to dwie bardzo różne inwestycje. Na przykład Ripple oferuje takie aktywa, jak xRapid czy xCurrent, ale także generuje zyski, rejestruje przepływy pieniężne, inwestuje w Bitso, Moneygram – firmę cechują różne mierniki używane do wyceny. XRP to zaś sama spekulacja.

“Ripple jako firma programistyczna różni się od tokena XRP. Myślę, że część problemu polega na tym, że inwestorzy detaliczni uwierzyli, że kupując XRP, mają oni ekspozycję na wyniki finansowe Ripple. To oczywiście nieprawda… Jeśli Ripple odniesie sukces, to niekoniecznie oznacza, że ​​XRP także.”

Dodał:

“Ja jako inwestor naprawdę chcę posiadać kapitał w firmie tworzącej oprogramowanie, ponieważ generuje to zyski, są aktywa, przychody itp. Nie chcę posiadać aktywów, które mogą, ale nie muszą istnieć w przyszłości, i nie mają podstawowej użyteczności ani wartości (…).”

Kurs i kontrowersje wokół Ripple

Zarówno token XRP jak i firma Ripple od dawna budzą sprzeczne emocje. Sama firma jest oskarżana o manipulacje podażą i kursem tokenów.

Dziś za 1 token trzeba zapłacić 0,24 USD, co oznacza spadek ceny aż o ok. 9 proc. w skali doby.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here