Naga Markets
Charlie Munger

Amerykański inwestor i miliarder Charlie Munger, będący prawą ręką Warrena Buffeta i wiceprzewodniczącym Berkshire Hathaway po raz kolejny sposób wypowiedział się w bardzo nieprzychylny sposób na temat Kryptowalut. Porównał on je bowiem m.in. do bańki internetowej (dot-com) z lat 1995-2001, kiedy to ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszyły się spółki z branży informatycznej i z pokrewnych sektorów.

Charlie Munger znów szkaluje kryptowaluty

97-letni wiceprzewodniczący Berkshire Hathaway po raz kolejny powtórzył swój skrajny sceptycyzm wobec kryptowalut. Podczas konferencji Sohn Hearts and Minds w Australii stwierdził on, że obecny ekosystem kryptowalutowy jest jeszcze bardziej szalony niż era dot-com.Munger podkreślił również, że popiera ostatnią próbę Chin, aby zakazać kryptowalut i rozprawić się z “niektórymi wybujałościami” kapitalizmu.

Nigdy nie zamierzam kupić kryptowaluty. Żałuję, że kiedykolwiek zostały wynalezione. Chińczycy podjęli właściwą decyzję, czyli po prostu ich zakazali. Mój kraj podjął złą decyzję – wskazał weteran Wall Street

Na reakcję branży nie trzeba było długo czekać. Serwis Blockworks błyskawicznie wytknął bowiem miliarderowi, że kurs BTC wzrósł o 5585 proc. od czasu, gdy Chiny po raz pierwszy zakazały Kryptowalut ww 2013 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia gpw | 1 lira turecka | akcje pko | jsw kurs | akcję lotos | gpw kernel | oncoarendi giełda | mrc notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułCo trzeba wiedzieć o inwestycji w apartamenty?
Następny artykułKursy walut. Polski złoty odrabia straty. Dolar poniżej 4,10 zł, funt stracił już 25 gr (kurs euro i franka)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Cóż. Dinozaury muszą odejść. Dla ludzi takich jak on W Buffet czy innych że świecznika krypto waluty są na większym zagrożeniem bo są poza ich kontrola …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here