Naga MarketsligaTraderowTradycyjnie, wczesną jesienią na portalu Comparic.pl starują rozgrywki jednego z najdłużej rozgrywanych konkursów traderskich w Polsce. Po ośmiu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, przyciągając coraz więcej uczestników – zapraszamy na już IX odsłonę Ligi Traderów.

Jednym z fundatorów nagród w IX edycji Ligi Traderów jest księgarnia Maklerska.pl:

Te artykuły również Cię zainteresują
maklerskaWśród ufundowanych nagród znajdują się m.in. książki “Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów” Charlesa Mackaya.

Absolutna klasyka i najczęściej wznawiana książka dotycząca inwestowania. Wspaniała i niezwykle barwna opowieść o gorączkach spekulacyjnych, jakie wydarzyły się w XVII i XVIII wieku w Holandii, Francji i Anglii. Holenderska tulipomania, w czasie której cebulki tych kwiatów cenione były wyżej niż złoto, kolejne emisje akcji fikcyjnych spółek (także powołanych w celu „urzeczywistnienia przedsięwzięć szlachetnych, choć niewiadomych”) wykupywane na pniu przez tłumy we Francji i Anglii pokazują, że rynki finansowe zawsze były domeną namiętności, ryzyka, spekulacji i gwałtownych krachów.

Financial Times uznał tę książkę za jedną z dziesięciu najlepszych książek wszech czasów poświęconych tematyce inwestycyjnej.

Czytając książkę odniesiesz trafne wrażenie, że mimo upływu wieków, na rynkach finansowych niewiele się zmieniło, a ludzie nie potrafią w większości, korzystać z nauki jaką niesie historia spekulacji. Nadal zachowaniem tłumów kieruje chciwość, która napędza rozwój bańki spekulacyjnej, a następnie paniczny strach, który sprawia, że notowania nagle spadają w zawrotnym tempie.

Od czasu pierwszego wydania w 1841 roku wznawiana była wielokrotnie, a przedmowy do kolejnych wydań pisali między innymi Peter Bernstein, Norman Stone czy jeszcze w latach trzydziestych znany finansista Bernard Baruch, któremu lektura tej książki pozwoliła podobno zbić fortunę podczas kryzysu giełdowego na Wall Street w 1929 roku. Spośród dzisiejszych sławnych postaci świata finansów także John Templeton uznaje ją za najważniejszy poradnik inwestora.

Więcej na temat książki w telewizji Comparic24.tv:

Niektóre opinie czytelników ze strony księgarni maklerska.pl:

Zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji Ligi Traderów, gdzie do wygrania będą m.in. książki “Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów“. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here