TMS


Miniatura domu stojąca na biurku, w tle mężczyzna piszący na papierzeO godzinie 14:30 rynki poznały jedyne istotne dane wtorkowego popołudnia – i gdyby nie publikacja protokołów RBA w godzinach nocnych, to tak naprawdę całej sesji. Mowa o amerykańskich odczytach housing starts oraz building permits, które wypadły znacznie powyżej oczekiwań.


Amerykanie budują coraz więcej

Z raportu opublikowanego przez Biuro Cenzusowe USA wynika, że pomimo prognoz zakładających spadek o 0,4%, ostatecznie w listopadzie wydano 1,328 miliona pozwoleń na budowę, co oznacza wzrost aż o 5% w stosunku do 1,265 miliona raportowanego w październiku br. Warto zwrócić uwagę, że jest to najlepszy rezultat od kwietnia br.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także rezultaty housing starts. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających spadek o 0,2%, ilość rozpoczętych budów domów również wzrosła w listopadzie i to aż o 3,2% do 1,256 miliona.

Raport z amerykańskiego rynku nieruchomościSytuacja techniczna na USD/JPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy jednak, że pomimo dobrych danych z rynku nieruchomości, kurs dolara amerykańskiego nie może póki co zaliczyć wtorkowej sesji do udanych. W skutek trwających już od ubiegłego tygodnia spadków, rynek dotarł bowiem w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, gdzie jak dotąd nie pojawiła się jeszcze silna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice 111.80.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs pary walutowej USDJPY5 strategii jak pogodzić trading z pracą na etacie

Korzystając z okazji, z tego miejsca chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, w trakcie którego poznasz 5 strategii umożliwiających bezkolizyjne pogodzenie tradingu z praca na etacie i codziennymi obowiązkami.
Trading ma wiele plusów takich jak np. wolność zawodowa czy nieograniczony potencjał zysków, ale posiada również mankamenty. Jednym z największych jest fakt, że inwestycje w waluty wiążą się z ryzykiem i nie dają gwarancji zysków, ani pewnej wypłaty co miesiąc. Fakt ten sprawia, że zdecydowana większość osób, przynajmniej na początku swojej przygody z tradingiem, zmuszona jest godzić to z pracą dającą komfort i spokój psychiczny.

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułHaitong aktualizuje rekomendacje dla spółek sektora bankowego
Następny artykułChiny tworzą własnego Bitcoina (BTC), zdominuje dolara?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here