Naga MarketsMiniatura domu stojąca na biurku, w tle mężczyzna piszący na papierzeO godzinie 14:30 rynki poznały jedyne istotne dane wtorkowego popołudnia – i gdyby nie publikacja protokołów RBA w godzinach nocnych, to tak naprawdę całej sesji. Mowa o amerykańskich odczytach housing starts oraz building permits, które wypadły znacznie powyżej oczekiwań.


Amerykanie budują coraz więcej

Z raportu opublikowanego przez Biuro Cenzusowe USA wynika, że pomimo prognoz zakładających spadek o 0,4%, ostatecznie w listopadzie wydano 1,328 miliona pozwoleń na budowę, co oznacza wzrost aż o 5% w stosunku do 1,265 miliona raportowanego w październiku br. Warto zwrócić uwagę, że jest to najlepszy rezultat od kwietnia br.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także rezultaty housing starts. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających spadek o 0,2%, ilość rozpoczętych budów domów również wzrosła w listopadzie i to aż o 3,2% do 1,256 miliona.

Raport z amerykańskiego rynku nieruchomościSytuacja techniczna na USD/JPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy jednak, że pomimo dobrych danych z rynku nieruchomości, kurs dolara amerykańskiego nie może póki co zaliczyć wtorkowej sesji do udanych. W skutek trwających już od ubiegłego tygodnia spadków, rynek dotarł bowiem w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, gdzie jak dotąd nie pojawiła się jeszcze silna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice 111.80.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs pary walutowej USDJPY5 strategii jak pogodzić trading z pracą na etacie

Korzystając z okazji, z tego miejsca chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, w trakcie którego poznasz 5 strategii umożliwiających bezkolizyjne pogodzenie tradingu z praca na etacie i codziennymi obowiązkami.
Trading ma wiele plusów takich jak np. wolność zawodowa czy nieograniczony potencjał zysków, ale posiada również mankamenty. Jednym z największych jest fakt, że inwestycje w waluty wiążą się z ryzykiem i nie dają gwarancji zysków, ani pewnej wypłaty co miesiąc. Fakt ten sprawia, że zdecydowana większość osób, przynajmniej na początku swojej przygody z tradingiem, zmuszona jest godzić to z pracą dającą komfort i spokój psychiczny.

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHaitong aktualizuje rekomendacje dla spółek sektora bankowego
Następny artykułChiny tworzą własnego Bitcoina (BTC), zdominuje dolara?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here