Naga Markets

Kolejnymi istotnymi danymi dla inwestorów były opublikowane o 10:00 dane dotyczące wskaźnika PMI dla produkcji przemysłowej strefy euro. Dane wyczekiwane były przede wszystkim ze względu na niższe oczekiwania, które – według raportu opublikowanego IHS Markit, zgadzały się. Obecny odczyt w sierpniu wynosi 51,7 pkt., czyli o 0,1 pkt mniej niż w poprzednim miesiącu.

  • Kolejne istotne dane dla strefy euro zostały opublikowane dziś o godz. 10:00
  • Według raportu IHS Markit wskaźnik PMI wynosi 51,7 pkt.
  • Oznacza to prognozowany wcześniej spadek o 0,1 pkt. od poprzedniego miesiąca
  • Według Głównego Ekonomisty IHS Markit – rokowania popytowe dają nadzieję

Odczyt wskaźnika PMI dla strefy euro według prognoz

Dzisiejsze dane dotyczące odczytu wskaźnika PMI dla strefy euro były kluczowe dla sesji UE. Według raportu opublikowanego zaraz po godzinie 10:00, IHS Markit podaje, że wskaźnik PMI wyniósł w sierpniu 51,7 pkt., co oznacza planowany spadek o 0,1 pkt. wobec poprzedniego miesiąca.Jak podaje Główny Ekonomista Biznesu w IHS Markit, Chris Williamson” (…) produkcja jest obecnie napędzana przez falę rosnącego popytu, ale zdolności produkcyjne nadal są ograniczane. Dane z kilku najbliższych miesięcy będą miały istotne znaczenie dla oceny trwałości ożywienia gospodarczego”.

Według danych przyszłe prognozy są wyższe, głównie ze względu na to, że blokada w handlu spowodowana koronawirusem powoli odchodzi, a popyt widocznie się nasila. Ważne jednak będą przyszłe miesiące oraz to jak dalej pandemia będzie się rozwijać w całej strefie euro.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

Poprzedni artykułWskaźnik PMI w Polsce rośnie, ale słabiej niż oczekiwano
Następny artykułTezos po 3 latach potyczki sądowej zapłaci 25 mln dol. ugody
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here