Naga MarketsNieznaczne umocnienie złotówki do walut popularnych w gronie importerów w czwartek ranoKursy walut w czwartek rano. Czwartkowa sesja przynosi umiarkowaną zmienność polskiej złotówki w stosunku do analizowanej codziennie na portalu Comparic grupy walut najbardziej popularnych w gronie importerów. Największą aprecjację notuje SEKPLN (+0,34%), pozostałe pary walutowe opisane w artykule nieznacznie tracą na wartości.

  • Nieznaczne umocnienie złotówki do walut popularnych w gronie importerów w czwartek rano.
  • Niewielkie spadki na euro, dolarze, jenie oraz czeskiej koronie.
  • Szwedzka korona zyskuje 0,34%.

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Zmiany procentowe walut popularnych wśród importerów w czwartek rano

Umiarkowana zmienność na kursach walut popularnych w gronie importerów w czwartek o 11:00. Niezłą postawę notuje przede wszystkim szwedzka korona (+0,34%). Amerykański dolar USD/PLN, traci 0,06%, podobnie euro EUR/PLN (-0,02%). Nieco więcej tracą czeska korona (-0,08%) oraz japoński jen (-0,12%).

Zobacz również: Kursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?

Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
SEKPLN 0.4435 0.0015 0.34%
EURPLN 4.4956 -0.0009 -0.02%
USDPLN 3.6856 -0.00235 -0.06%
CZKPLN 0.1764 -0.00015 -0.08%
JPYPLN 0.0337 -0.00004 -0.12%

Kursy wybranych walut w czwartek. Stan na godzinę 11:00. Źródło: tradingview.com

Kurs dolara konsoliduje pod lokalnym oporem

Druga próba testu okolic 3,7 zł, na ten moment ponownie okazała się nieskuteczna. Kurs dolara ciągle jednak utrzymuje się tylko nieznacznie poniżej, w okolicach 3,69 zł, a zatem scenariusz re-testu pozostaje prawdopodobny. Pokonanie tego poziomu otworzyło by drogę do dalszych wzrostów, z najbliższym oporem na poziomie z 19 maja: 3,72 zł.

Umiarkowana zmienność na kursie dolara
Notowania dolara od początku maja. Źródło: tradingview.com

Podobna sytuacja na kursie euro

Bliźniacza sytuacja co na kursie dolara rysuje się na wykresie euro. Zmienność wyhamowała po dobrnięciu w okolice 4,5 zł, a kurs na ten moment nie ma mocy aby pokonać ten istotny poziom. W tym przypadku analogicznie, w przypadku jego pokonania, pojawia się spora szansa na marsz w kierunku kolejnego oporu, tym razem wyznaczonego w okolicach 4,52 zł, na których to poziomach kurs konsolidował na początku tego tygodnia.

Spadek zmienności na kursie euro
Notowania euro od początku maja. Źródło: tradingview.com

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Osłabienie czeskiej korony w ostatnich godzinach

Po niezłej postawie czeskiej korony i wzrostach obserwowanych podczas wczorajszej sesji, czwartek przynosi odreagowanie i odbicie od lokalnego poziomu oporu, który tylko na chwilę został naruszony. Taki scenariusz ponawia groźbę ponownego spadku na parze walutowej i zejścia w okolice wsparcia, w o rejonach 0,1755 zł, które w ostatnich dniach dwukrotnie zatrzymywał kurs przed dalszym spadkiem.

Czeska korona nie radzi sobie z lokalnym oporem
Notowania czeskiej korony od początku maja. Źródło: tradingview.com

Autor również poleca: 

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here