Naga Markets



O godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej EIA odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście o 1,357 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją również zakładał wzrost, leczy tym raz na wielokrotnie wyższym poziomie, bo o niespełna pięć milionów baryłek. 


Zapasy ropy w górę o 0,867 miliona baryłek

Jak podała EIA zapasy ropy zwiększyły się o 0,867 miliona baryłek, co zawodzi oczekiwania analityków, które plasowały się na poziomie 4,954 mln baryłek, a więc były prawie sześciokrotnie wyższe. W stosunku do poprzedniego odczytu zapasów zauważalny jest spadek o prawie 0,5 miliona baryłek

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny, które kurczą się kolejny tydzień z rzędu. Po spadku zapasów w minionym tygodniu o 1,886 mln baryłek tym razem był on wyższy o niespełna milion oraz prawie dwukrotnie od konsensusu.

USDCAD tuż nad wsparciem

Na wykresie 1-godzinym pary walutowej USDCAD dostrzec można ruch boczny w zakresie między wsparciem na poziomie 1.3320, a oporem przy 1.3408. Pośrednio widoczny jest jest jeszcze jeden poziom obrony przy 1.3354, który w obecnym tygodniu broni przed spadkami.

W momencie publikacji danych dotyczących zapasów ropy naftowej widoczne było umocnienie dolara kanadyjskiego. Jednakże do zamknięcia świecy godzinowej prawie cały spadek na USDCAD został odrobiony wskazując na brak zdecydowania co do dalszego kierunku. Obecnie nadal obwiązuje zatem wsparcie na 1.3354, a od góry oferty powinny pojawić się na 1.3408.

Ropa WTI

Poniżej również spojrzenie na godzinowy wykres ropy WTI, gdzie po odczycie danych o zapasach pojawiły się oferty kupna. Cena w ciągu minionej godziny przebyła już prawie całą drogę od obszaru wsparcia przy 48.45 do strefy podażowej w obrębie 49.30.

Spodziewana jest teraz głębsza penetracja strefy podażowej i w przypadku wystarczającej liczby zleceń sprzedaży, przynajmniej korekta ostatniego ruchu wzrostowego.


Przetestuj rachunek u brokera opcji binarnych uTrader! KLIKNIJ, ABY ZAINWESTOWAĆ

Broker opcji binarnych uTrader oferuje zróżnicowane stawki zwrotu. Jeżeli wygrasz, Twój rachunek powiększy się o procent od zainwestowanej stawki. Jeżeli przegrasz, niezależnie od rozmiaru porażki, nigdy nie stracisz więcej niż postawiłeś.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here