Naga MarketsNiewielka zmienność na walutach we wtorek w południe. Dolar zyskuje 0,4%Kursy walut we wtorek o 12:00.Wtorkowa sesja przynosi umiarkowaną zmienność polskiej złotówki w stosunku do analizowanej codziennie na portalu Comparic grupy walut najbardziej popularnych w gronie importerów. Największą aprecjację notuje USDPLN (+0,37%), pozostałe pary walutowe opisane w artykule również nieznacznie zyskują na wartości. Japoński jen jest dokładnie na “zero”.

  • Nieznaczne osłabienie złotówki do walut popularnych w gronie importerów we wtorek w południe.
  • Dolar zyskuje blisko 0,4%, a kurs podąża w stronę 3,68 zł.
  • Euro ciągle testuje okolice 4,47 zł (+0,21%).


Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Zmiany procentowe walut popularnych wśród importerów we wtorek w południe

Umiarkowana zmienność na kursach walut popularnych w gronie importerów we wtorek o 12:00. Niezłą postawę notuje przede wszystkim dolar USD/PLN, który zyskuje 0,37%, nieco mniej zyskuje euro EUR/PLN (+0,21%). Nieźle radzą sobie także czeska i szwedzka korona, a japoński jen pozostaje na poziomie zamknięcia poniedziałkowej sesji.

Zobacz również: Kursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?

Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
USDPLN 3.67298 0.01338 0.37%
CZKPLN 0.1758 0.00049 0.28%
EURPLN 4.4707 0.0094 0.21%
SEKPLN 0.4431 0.0005 0.12%
JPYPLN 0.0334 0.0000 0.00%

Kursy wybranych walut w poniedziałek. Stan na godzinę 14:30. Źródło: tradingview.com

Kurs euro odbija od 4,45 zł!

Po kilku dniach konsolidacji kursu euro w okolicach poziomu 4,45 zł na początku czerwca, wtorkowa sesja przynosi wybicie górą i ponowny test okolic 4,47 zł. Podobny scenariusz obserwowaliśmy w piątek, przed weekendem, jednak wówczas wybicie nie miało kontynuacji. Czy taka kontynuacja pojawi się teraz? Na pewno szanse na to są większe, jednak ciągle trzeba mieć z tyłu głowy negatywny sentyment do pary walutowej, bo mocnych spadkach z ostatnich tygodni.

Euro wraca do wzrostów?
Notowania euro od początku czerwca. Źródło: tradingview.com

Odwrócenie trendu spadkowego na dolarze?

Nieco inaczej niż na euro, sytuacja prezentuje się na dolarze – liderze wzrostów podczas wtorkowej sesji w gronie analizowanych par walut popularnych w gronie importerów. Kurs po tąpnięciu z piątkowej sesji, kiedy okolice 3,695 zł okazały się nie do przejścia, wraca do wzrostów i prawdopodobny jest ponowny test tych okolic, z tym, że już wiemy o fakcie, iż potencjalny wzrost nie będzie tak dynamiczny co tylko zwiększa prawdopodobieństwo poradzenia sobie z opisanym oporem, który jeszcze do niedawna stanowił istotny poziom wsparcia.

Odwrócenie trendu spadkowego na dolarze?
Notowania dolara od początku czerwca. Źródło: tradingview.com

 

invest

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here