Naga MarketsNiewielka zmienność na walutach w poniedziałek przed 15. Euro i dolar zyskują 0,1%Kursy walut w poniedziałek przed 15. Poniedziałkowa sesja przynosi umiarkowaną zmienność polskiej złotówki w stosunku do analizowanej codziennie na portalu Comparic grupy walut najbardziej popularnych w gronie importerów. Największą aprecjację notuje JPYPLN (+0,3%), pozostałe pary walutowe opisane w artykule tylko nieznacznie zyskują na wartości. Czeska korona minimalnie pod kreską.

  • Nieznaczne osłabienie złotówki do walut popularnych w gronie importerów w poniedziałek rano.
  • Niewielkie wzrosty na euro, dolarze, jenie oraz szwedzkiej koronie.
  • Czeska korona jako jedyna z analizowanych par walutowych traci (-0,03%). 


Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Zmiany procentowe walut popularnych wśród importerów w poniedziałek popołudniu

Umiarkowana zmienność na kursach walut popularnych w gronie importerów w poniedziałek o 14:30. Niezłą postawę notuje przede wszystkim japoński jen (+0,3%). Amerykański dolar USD/PLN, zyskuje 0,1%, podobnie euro EUR/PLN . Traci jedynie czeska korona (-0,03%), japoński jen natomiast zyskuje (0,18%).

Zobacz również: Kursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?

Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
JPYPLN 0.0335 0.0001 0.30%
SEKPLN 0.4393 0.0008 0.18%
EURPLN 4.4857 0.0046 0.10%
USDPLN 3.67880 0.0037 0.10%
CZKPLN 0.1755 -0.00006 -0.03%

Kursy wybranych walut w poniedziałek. Stan na godzinę 14:30. Źródło: tradingview.com

Kurs euro powoli odrabia straty

Wydaje się, że kolejny raz na wykresie 5-minutowym mamy do czynienia z obroną istotnego poziomu wsparcia na kursie euro. Mowa oczywiście o poziomie cenowym 4,48 zł, zaznaczonym na wykresie czerwoną linią. Taki stan rzeczy zwiększa prawdopodobieństwo podobnego ruchu do tego z 26 maja, kiedy obserwowaliśmy dynamiczny wzrost i chwilowy test okolic 4,5 zł.

Kurs euro powoli odrabia straty
Notowania euro z ostatnich 5 dni. Źródło: tradingview.com

Dolar ciągle w konsolidacji

Zdecydowanie wyhamowała zmienność na dolarze. Po sporych skokach w końcówce ubiegłego tygodnia, poniedziałkowa sesja przynosi nieznaczne wzrosty (+0,1%), a kurs ciągle przebywa w okolicach 3,675 zł. W przypadku możliwego wybicia górą z tych rejonów, wysoce prawdopodobny pozostaje scenariusz w który kurs ponowi próbę z ostatnich dni i będzie chciał się wspiąć ponownie w okolice 3,7 zł.

Dolar ciągle w konsolidacji
Notowania dolara z ostatnich 5 dni. Źródło: tradingview.com

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Czeska korona tylko na chwilę poniżej wsparcia. Kurs odbija

Początek nowego tygodnia przyniósł zdecydowany wzrost zmienności na parze walutowej czeska korona – polski złoty. Kurs po chwilowym wyłamaniu wsparcia w okolicach 0,1757 zł, szybko odbił na północ, i wrócił w okolice 0,176 zł, czyli do poziomów z końcówki ubiegłego tygodnia. Taka reakcja kupujących jest niewątpliwie pozytywnym sygnałem i wydaje się, że w krótkim terminie jest szansa, na nieco lepszą postawę mocno osłabionej ostatnio czeskiej korony.

invest
Czeska korona tylko na chwilę poniżej wsparcia. Kurs odbija
Notowania czeskiej korony z ostatnich 5 dni. Źródło: tradingview.com

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here