Naga MarketsOd początku roku trwa nerwowość wśród inwestorów handlujących na ropie. Pro wzrostowo działa tutaj wynegocjowane jeszcze w listopadzie porozumienie. Państwa OPEC oraz producenci spoza OPEC ustalili zmniejszenie produkcji ropy począwszy od stycznia 2017 roku (czytaj więcej w artykule: Cena ropy w górę).

Z drugiej jednak strony pro spadkowo działa niepewność czy ustalenia rzeczywiście zostaną wdrożone oraz wzrost wydobycia ropy z łupków w USA. W rezultacie zmniejszenie produkcji ropy przez OPEC może być zastąpione ropą z amerykańskich łupków.

W poniedziałek inwestorów zelektryzowała informacja o historycznie największej produkcji ropy przez Irak. Spowodowało to gwałtowne spadki cen ropy. Zarówno Crude jak i Brent traciły w poniedziałek ponad 2,5%.

Po poniedziałkowych spadkach, we wtorek cena ropy nieznacznie odbiła. Osiągając obecnie: Crude +0,56%, Brent +0,4%.

Ropa Brent

Cena ropy Brent cały czas utrzymuje się ponad lokalnym wsparciem na poziomie 55.00. Gdyby poziom ten został skutecznie przełamany to następne wsparcie znajduje się na poziomie 52.80.

Wykres dla interwału H4.
Wykres dla interwału H4.
Bezpłatny webinar – 4 strategie by pogodzić trading z pracą na etacie.

Ropa Crude

Lokalne wsparcie na poziomie 52.20 zostało przełamane jeszcze w poniedziałek. Natomiast we wtorek cena ropy póki co nie potrafi powrócić ponad ten poziom. Istotne będzie dopiero przełamanie wsparcia na poziomie 51.50. Utrzymywanie się ceny ponad poziomem 51.50 świadczy o przewadze popytu, a dopiero ewentualne przełamanie tego poziomu mogłoby rozpocząć głębszy ruch spadkowy.

Wykres dla interwału H4.
Wykres dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here