Naga MarketsLicencja: CC 2.0 | Autor: Maarten Van Damme
Z najnowszych raportów wynika, że właścicielowi klubu A.C. Milan, którym jest chińczyk Yonghong Li nie wypaliło refinansowanie pożyczki na zakup tego klubu za pomocą bitcoina.

Klub został sprzedany chińskiemu konsorcjum kierowanemu przez Yonghong Li, który w tym celu zaciągnął kredyt w wysokości 303 milionów euro (357 milionów dolarów) od amerykańskiego funduszu private equity Elliott Management Corp.

Chiński potentat nie był w stanie zorganizować waluty fiducjarnej w celu refinansowania pożyczki, ponieważ spółka, przez którą kupił klub, ogłosiła upadłość. Następnie próbował on spłacić dług wykorzystując do tego bitcoina za pośrednictwem agencji. Jednak jego wysiłek zakończył się niepowodzeniem z powodu braku czasu i problemów z kilkoma poręczycielami.

Fundusz Elliott Management Corp. oświadczył niedawno, że wystawi na sprzedaż klub A.C. Milan temu, kto zaoferuje najwyższą cenę, o ile oczywiście Yonghong Li nie będzie w stanie spłacić długu przed terminem zapadalności w październiku 2018 r. Na temat zdolności nowego właściciela do spłaty długów pojawiało się w międzyczasie sporo spekulacji.

Jak donosi prasa sportowa, dyrektor zarządzający klubu A.C. Milan – Marco Fassone i doradca Li wybrali się ostatnio do Londynu, by tam spotkać się z przedstawicielami banku Merrill Lynch. Mieliby oni pomóc w zabezpieczeniu niezbędnych funduszy przed końcem miesiąca

Plotki głoszą jednocześnie, że właściciele klubu rozmawiają o jego przejęciu z rosyjskim konsorcjum. A.C. Milan z uwagi na słabą kondycję finansową może bowiem w następnym sezonie zostać wykluczony z gry w Lidze Mistrzów czy też w Lidze Europy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here