Naga MarketsRynek kryptowalut różni się od tradycyjnego sektora finansowego tym, że pełną odpowiedzialność za swoje środki ponoszą ich użytkownicy. Fakt ten sprawił, że wiele osób, które dość lekkomyślnie podchodziło do kwestii bezpieczeństwa, raz na zawsze utraciło dostęp do posiadanych kryptowalut. 


Nieuczciwy górnik zarobił 3 mln USD

Do utraty posiadanych kryptowalut mogło dojść na kilka sposobów:

  • kradzież
  • utrata danych dostępowych do portfela
  • wysłanie środków na zły adres

Osoby, które zapomniały hasła do swojego portfela mogą czuć się niezwykle poirytowane. Z jednej strony mają oni bowiem fizyczny dostęp do portfela sprzętowego, z drugiej zaś nie mogą się do niego zalogować przez co mimo posiadania kryptowalut, nie mają do nich realnego dostępu.

Są też tacy, którzy wysyłając swoje kryptowaluty na inne portfele, najzwyczajniej w świecie podali błędny adres. Ze względu na podobieństwa formatów adresowych, przez lata użytkownicy BCH błędnie wysyłali monety na adresy SegWit, które nie są obsługiwane w sieci Bitcoin Cash. Fakt ten sprawił, że ok 18 tys. BCH zostało wysłanych na błędne adresy.

Najnowsze dane z Coinmetrics pokazują, że znane pule poprzez ich programy odzyskiwania monet zdołały odzyskać około połowy omyłkowo wysłanych BCH i zwrócić je właścicielom. Jeden “nieznany” górnik wydobył natomiast wystarczająco dużo bloków, aby odzyskać około 9000 BCH. W odróżnieniu do pozostałych, nie zwrócił on jednak tych środków ich prawowitym właścicielom, lecz zachował jako swoje własne.

Jameson Lopp zwraca uwagę, że środki te na dzień dzisiejszy mogą być warte nawet 3 miliony dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara australijskiego na 11 letnich minimach! AUDUSD po 0,6570
Następny artykułKurs dolara rośnie do dominującej pozycji na Forex, euro z problemami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here