Naga MarketsWybór nieruchomości inwestycyjnej nie należy do najprostszych. Wielu początkujących inwestorów w nieruchomościach widzi jedynie same superlatywy, uważając, że nic nie może pójść nie tak, zupełnie pomijając elementy takie jak właściwa selekcja nieruchomości czy oszacowanie dodatkowych kosztów.

Inwestowanie w nieruchomości

W tym odcinku Bogusz Kasowski zajął się aspektami jakim podlega selekcja nieruchomości pod wynajem. Na początek zwraca uwagę na plusy i minusy poszczególnych grup docelowych.

Pierwszą pozycją z listy grup docelowych są studenci. Jeśli chodzi o duże miasta, są to najpopularniejsi najemcy. I to pomimo spadającej demografii, wciąż jest to dość silna grupa. Celując w tę grupę najlepiej wybrać kilkupokojowe mieszkanie (minimum trzy) i podnajmować kilku różnym osobom.

Pozwala to obniżyć koszt dla pojedynczego studenta, jednocześnie tworząc sporą kwotę po zsumowaniu wszystkich najmujących. Istotna dla tej grupy jest przede wszystkim spora, samodzielna kuchnia oraz brak przechodnich pokojów w mieszkaniu. Niestety, trzeba się liczyć ze szkodami ze strony najmujących, skargi na głośne imprezy oraz zabezpieczyć się przed wakacyjnym pustostanem, bo rok akademicki jest od października do czerwca, maksymalnie początku lipca.

Ten ostatni problem rozwiązuje umowa na 12 miesięcy bez możliwości wcześniejszego wypowiedzenia, najlepiej podpisana z osobą zarabiającą czyli zapewne rodzicami studenta. Wtedy też dużo łatwiej będzie ściągnąć zaległy czynsz (w przypadku, gdy student na koniec czerwca po prostu się wyniesie), zwłaszcza gdy ustalone będzie w umowie, że płatności są regulowane przelewem na konto bankowe. Najlepszym rozwiązaniem przed “uciekinierami” byłaby trzymiesięczna kaucja, ale mało kto na takie coś przystanie.

Więcej o grupach docelowych, lokalizacji, stopie zwrotu oraz ewentualnym powierzeniu prowadzenia wynajmu za pośrednictwem firmy dowiesz się oglądając cały odcinek do czego bardzo mocno zachęcamy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here