Naga Markets

walutowe szachy - USD i EUREuro było w stanie umocnić się w stosunku do dolara w zeszłym tygodniu i przedłużyć wczoraj ostatni wzrost. Jednocześnie bieżące dane makroekonomiczne o dużej wadze, m.in. raport z rynku pracy w USA, zostaną opublikowane w piątek. Zdaniem ekonomistów Commerzbanku pojedynek siły między dwoma głównymi walutami jest daleki od rozstrzygnięcia w obliczu nadchodzących posiedzeń banków centralnych.

Bitwa między EUR, a USD jest daleka od rozstrzygnięcia – Commerzbank

Wielu uczestników rynku nadal może mieć niejasność po silnym ruchu dolara cztery tygodnie temu po zaskakująco pozytywnym NFP za styczeń. W rezultacie zdaniem ekspertów inwestorzy prawdopodobnie będą ostrożni w zajmowaniu zbyt mocnej pozycji przeciwko USD w ciągu tego tygodnia.







Jeśli okaże się, że rynek pracy nie wykazuje żadnych oznak osłabienia pomimo ogromnych podwyżek stóp procentowych w przeszłości, rynek będzie w większym stopniu zależny od dalszych podwyżek stóp Fed i utrzymania ich na wysokim poziomie na dłużej. To byłoby pozytywne dla USD – napisano w raporcie.

W przyszłym tygodniu uwaga prawdopodobnie wróci do euro, ponieważ posiedzenie EBC również może przynieść pewne niespodzianki po tym, jak dane o inflacji w strefie euro zaskoczyły pozytywnie.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Potem jednak uwaga znów wróci do USD, ponieważ w następnym tygodniu odbędzie się posiedzenie FOMC. Oznacza to, że bitwa między EUR, a USD jest daleka od rozstrzygnięcia – dodano.

AVA Trade

Uwagi prezesa Fed Powella ważne dla dolara – ING

Dziś najważniejszym wydarzeniem będzie wystąpienie prezesa Fed Jerome’a Powella na temat polityki pieniężnej. Zdaniem ekonomistów z ING, dolar amerykański może utrzymać zyski przy ograniczonym wsparciu Powella.

Najważniejszym punktem dzisiejszej sesji walutowej będzie pierwsza część zeznania przewodniczącego Fed Powella w sprawie polityki pieniężnej przed Kongresem. Przyjmując z zadowoleniem początek szerokiego procesu dezinflacji na początku lutego, wątpimy, by Powell znacznie poparł oczekiwania na kolejną podwyżkę Fed o ponad 75 punktów bazowych. To powinno wystarczyć, by utrzymać siłę USD – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Rynki walutowe rozpoczęły tydzień stabilnie, wzmocnione mocnym zakończeniem zeszłego tygodnia na rynkach akcji i wydaje się, że otrząsnęły się z nieco niższego niż oczekiwano docelowego wzrostu z Chin. Ekonomiści z ING spodziewają się, że dolar pozostanie w ograniczonym zakresie. Również stratedzy z HSBC omówili perspektywy dla dolara amerykańskiego. Prognozują, że w dłuższej perspektywie „greenback” ponownie spadnie.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWalka z inflacją, ale nie za wszelką cenę. RBA zszokował inwestorów
Następny artykułKopalnia Bitcoina TeraWulf zasilana energią jądrową przechodzi do trybu online
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.