Naga MarketsCFTC, USA, ComparicW zeszłym tygodniu amerykańska komisja nadzoru CFTC poinformowała o nałożeniu grzywny w wysokości $1,77 miliona na przedsiębiorstwa Westward International oraz Coucarin Holdings w związku z oferowaniem nielicencjonowanego dostępu do handlu na opcjach binarnych.


Nieuczciwe podmioty sprzeniewierzyły $2 miliony

Jak wynika z oficjalnej noty prasowej CFTC, Westward oraz Coucarin oferujące klientom z USA oraz Kanady handel na opcjach binarnych, miały wyłudzić około $3 miliony od 120 inwestorów detalicznych. Komisji udało się dodatkowo ustalić, że przedstawiciele firm otwierali transakcje w imieniu klientów sprzeniewierzając prawie $2 miliony – z czego spora część była wykorzystana na pokrycie wcześniejszych strat lub prywatnych wydatków.

W związku z nielegalnymi działaniam,i przedsiębiorstwa muszą zapłacić $211 160 (Westward) oraz $1 565 480 (Coucarin). CFTC ostrzega jednak, ze odzyskanie wszystkich utraconych funduszy może być niemożliwe – oskarżeni nie posiadają bowiem wystarczających środków lub aktywów.

Handel OB w Stanach Zjednoczonych mocno ograniczony

Należy pamiętać, że Opcje binarne w USA są dostępne tylko i wyłącznie przez licencjonowane giełdy takie jak NADEX, czy też CBOE. Od czasu wejścia w życie ustawy Dodd-Frank brokerzy z innych części świata nie są akceptowani. Co więcej, rezydenci Stanów Zjednoczonych nie mają prawa otwierać rachunków u brokerów zagranicznych – nielicencjonowane podmioty próbują jednak działać na lokalnym rynku, co kończy się zazwyczaj milionowymi karami nakładanymi przez CFTC.

O podobnej sytuacji informowaliśmy 21 marca 2017 roku, kiedy komisja nadzoru nałożyła grzywnę podobnej wysokości na Vivsion Financial Company roaz jej właściciela Neila Peckera. Wtedy ofiarami nieuczciwego przedsiębiorstwa również padło około 120 inwestorów.

W zeszłym miesiącu przed opcjami binarnymi ostrzegało również Federalne Biuro Śledcze (FBI). W samym 2016 roku organ ścigania otrzymała około kilkaset skarg dotyczących oszustw w zakresie OB., których łączna wartość przekraczała co najmniej kilka milionów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here