Naga MarketsNieprawdopodobna zwyżka Dogecoina! To już jedna z 10 największych kryptoDogecoin, który jeszcze niedawno uznawany był za niszową kryptowalutę, na fali ostatniej zwyżki z impetem wskoczył do 10 największych krypto pod względem kapitalizacji rynkowej. Za rosnącą popularnością Doge stoi nazwa nawiązująca do memów, co przypadło do gustu inwestorom skupiających się w mediach społecznościowych.

  • Wartość rynkowa Dogecoina przekroczyła chwilowo 9 mld dol.
  • Kryptowaluta ta stworzona została w grudniu 2013 r.
  • Początkowo, coin powstał jako żart, jednak szybko zdobył popularność

Dogecoin w gronie największych kryptowalut

Dogecoin dzięki zwyżce o 435% w tym tygodniu wdarł się z hukiem do grona 10 najpopularniejszych kryptowalut pod względem wartości rynkowej. Bez wątpienia, notowaniom coina pomogła spekulacyjna mania, która ogarnęła szereg spółek z Wall Street i rozpaliła emocje inwestorów skłonnych do inwestowania w wysoce ryzykowane aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze na zamknięciu w środę, Dogecoin wart był zaledwie 0,0075 dol., jednak w piątek rano za kryptowalutę trzeba było zapłacić nawet aż 0,0736 dol. (zwróćmy uwagę na miejsce po przecinku!).

W piątek, chwilę przed 11:00, notowania kursu DOGE/USD oscylują wokół okolic 0,0456 dol.

Nieprawdopodobna zwyżka Dogecoina! To już jedna z 10 największych krypto
Notowania kursu Dogecoina. Źródło: tradingview.com

Niepohamowane marzenia o gigantycznych zyskach – tak w skrócie uzasadnić można “fundamenty” stojące za obecnym rajdem Dogecoina. Emocje rozpaliły przede wszystkim informacje płynące z amerykańskiej giełdy, gdzie roller-coaster na akcjach AMC oraz szczególnie GameStop, przyczynił się do wzbudzenia spekulacyjnych nastroi.

fpmarkets

Nie brakuje opinii, że cena Dogecoina może wzrosnąć do 1 dol., jednak do takich prognoz należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Za kryptowalutą nie stoją żadne fundamenty, a jej popularność w ostatnich dniach jest wynikiem swoistego buntu młodych inwestorów przeciwko Wall Street, którzy dobrze odnajdują się w otoczeniu mediów społecznościowych, niezależnych for i memów.

Cegiełkę do internetowej renomy Dogecoin dołożył sam Elon Musk, który w grudniu tweetował tak:

W ostatnich dniach Elon Musk publikował także wpisy o Cyberpunku 2077. Część inwestorów postrzega przyczynę czwartkowego rajdu akcji CD Projekt właśnie w tweetach ekscentrycznego milionera.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania walut | cd projekt notowanie | giełda pgnig | giełda komentarze | gpw biomed lublin | dow index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here