Naga MarketsOstatnia pozycja na CADJPY zakończyła się stratą po publikacji danych dotyczących CPI i sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Trend był wzrostowy (cały czas z resztą jest), a sygnał do zajęcia prawidłowy, jednak nie sposób przewidzieć każdych danych płynących z poszczególnych gospodarek. Traktuję tę stratę jako jedną z serii i zamierzam dalej poszukiwać okazji na tej oraz innych parach parze.

USDJPY

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, notowania pary walutowej USDJPY znajdują się w trendzie wzrostowym, gdzie dołki i szczyty układają się na coraz wyższych poziomach.

Obecnie trwa korekta ostatniego impulsu wzrostowego, która zaprowadziła notowania do jego 66% zniesienia. Poziom ten zbiega się dodatkowo z 20-okresową SMA, która zapewnia dodatkowy czynnik konfluencji. Jeśli na wykresie 30-minutowym utworzy się sygnał świadczący o zakończeniu korekty, będę zajmował pozycję długą, zgodną z panującym trendem.

GBPCHF

Na parze GBPCHF w minionym tygodniu nastąpiło wybicie dołem z konsolidacji, a tym samym kontynuowany jest trend spadkowy. Może to skłaniać do poszukiwania okazji sprzedażowych po korektach.

GBPAUD

Podobna sytuacja na GBPCHF. Tu jednak niedźwiedzie wydają się być jeszcze silniejsze na co wskazuje dynamika trwającego właśnie impulsu spadkowego. Warto obserwować także pary GBPUSD oraz GBPCAD.

AUDJPY

Na AUDJPY widzimy krótkoterminowy trend wzrostowy. W takiej sytuacji rozglądać się można za okazjami do kupna po korekcie, podobnie na CHFJPY.

EURCAD

Wczoraj w godzinach nocnych (3:00 czasu polskiego) pojawił się sygnał sprzedażowy na EURCAD, po którym notowania kontynuują trend spadkowy, ponieważ dziś wyznaczyły nowe minima. Nie spekuluję o tej porze, dlatego też nie rozgrywałem tego sygnału.

Jednakże wraz z dalszym rozwojem trendu można szukać na tej parze kolejnych okazji do zajmowania pozycji krótkich. Z kolei na parze EURAUD trend jest jeszcze silniejszy i tu również można będzie zajmować pozycje krótkie, zgodne z panującym momentum.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

AUDUSD

Trend krótkoterminowy na AUDUSD zmienił się na wzrostowy o czym świadczą dołki i szczyty rysujące się na coraz wyższych poziomach, na wykresie 4-godzinnym. Będę tu rozglądał się za okazjami zakupowymi po korektach.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here