whitebit

Gościem programu Comparic “Niepowodzenia rynkowe” był “E-mini trader” – znany bloger oraz trader chicagowskiego biura prop. W programie bloger opowiada o swojej stracie, genezie pozycji i o wszystkich procesach psychologicznych jakie zaszły w trakcie “czarnej” sesji na propowym koncie w trakcie sesji amerykańskiego indeksu SP500.


Straty w inwestycjach

Legendarny trader Ed Seykota mawiał: – Elementarnymi składowymi dobrego tradingu są: 1. cięcie strat, 2. cięcie strat i 3. cięcie strat. Jeśli będziesz przestrzegał tych trzech reguł, to możesz mieć szansę. Od metodologii ważniejsze jest zarządzanie kapitałem. Ważniejsze od zarządzania kapitałem jest mocna dyscyplina emocjonalna inwestora, spekulanta, który szuka setupu na rynku. Psychologii uczestników giełdy, wciąż poświęca się dużo czasu w badaniach naukowych jak i publikacjach psychologów.Powstają nowe usługi, wśród psychologów w Polsce, którzy dotychczas konsultowali głównie pokerzystów, ponieważ w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie fundusze już od dawna przeznaczają duże środki na dbanie o zdrowie mentalne swoich pracowników. W Polsce temat wciąż kuleje, ale jest już lepiej niż dziesięć lat temu, komentuje psycholog od dawna związany z branżą inwestorów.

Emini Trader

23 maja Emini Trader zelektryzował social media spekulantów oraz inwestując wrzucając rzut z wykresu statementu z komentarzem, że jego strata jest efektem prze lewarowania po serii zyskownych pozycji plus wysoka zmienność – katastrofa gotowa. Z pozycji stratnej bloger wyszedł sam, nie wspomagając się stop lossem. Internet poinformował w momencie kiedy zakrył już całą stratę uspokajając, że wrócił na właściwe tory. Widać, że jeden zły trade kosztuje serię kilku dobrych zagrań. Po dwóch godzinach handlu przychodzi moment 16:27 i strata nadchodzi jak kat.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
  • Złapał Cię efekt boga? – pytam następnego dnia kiedy emocje opadły.
  • Przelewarowanie plus to, że tego dnia wszystko wchodziło jak masło.

Widzimy, że odbudowanie depozytu ponownie zajęło około czterech godzin. Powszechne znane opinie i rady mówią zawsze o tym, aby po stracie zawsze dać sobie trochę więcej czasu na ochłonięcie, aby nie uruchomić hazardowych procesów w głowie “muszę się odkuć”.

  • Mimo znaczącej straty nie przerwałeś handlu tego dnia?
  • Nie, za duża zmienność była, szkoda mi było takiego dnia. Gdybym to zrobił na jakiejś nudnej sesji, pewnie bym odpuścił.

W programie NIEPOWODZENIA RYNKOWE, E-mini opowiada o całym psychologicznym procesie radzenia sobie ze stratą, jak odciąć emocje, jak wytrenować sferę emocjonalną kiedy rynek nieubłaganie odjeżdża, czy ucięcie straty było konieczne? O tym wszystkim w poniższym materiale:

E-mini Trader to pseudonim autora poczytnego bloga eminitrader.pl, profesjonalny inwestor, licencjonowany doradca inwestycyjny, były trader topsteptrader.com, spekuluje w oparciu o orderflow, naczelny krytyk cfd, wróg bucketshopów.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj