Naga Marketswykres dolar usd
źródło: fotolia.com

11.12.2013

Credit Suisse sprzedaje rajd do 1.3800 celując w 1.3415. Duże banki zaczynają na nowo swoją mantrę pt. “sprzedawaj euro”. Wspólna waluta rośnie dziś wzdłuż tablicy zyskując najwięcej w stosunku do nowozelandzkiego dolara. Dobre wyniki notuje także względem AUD i GBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Credit Suisse pisze w uzasadnieniu swojej krótkiej pozycji: “Nastawienie rynku wskazuje na chęć ponownego retestu ważnego oporu na 1.3833/35 – zniesienia 61.8% spadków z 2011/12 i październikowego szczytu. Spodziewamy się ponownego sprzedawania w tym miejscu i zwrócenia się niżej. (…)”. Bank rozważa też możliwość pchnięcia ceny wyżej do 1.3924/58, który to poziom stanowi 50% spadków z okresu 2008-2012.

JP Morgan zauważa, że przebicie poziomu 1.3706 zwiększyło szansę na rozciągnięcie ruchu do 1.3887 lub 1.3945. JPM dodaje jednak, że ryzyko tak długiego rajdu możliwe będzie jedynie po pobiciu ostatniego szczytu na 1.3833. Wtedy EUR/USD musiałoby, zdaniem analityków banku, przebić się poniżej 1.3623 i 1.3580, aby potwierdzić dalsze spadki do 1.3230.

Niepokorne banki znowu sprzedają EUR/USD - Barclays, Credit Suisse, JPM
EUR/USD dzienny.
Kliknij by powiększyć!

Z kolei Barclays pisze: “EUR jest wysoko na liście walut, które należy sprzedać w stosunku do USD w 2014 roku. Napór w górę spowodowany jest lepszymi danymi dotyczącymi wzrostu gospodarczego w USA, w połączeniu ze sztywnymi warunkami polityki monetarnej i niską inflacją w strefie euro, które pozostawiają furtkę do agresywnego luzowania przez ECB otwartą.”

To zdaniem Barclays zaostrza różnice w oczekiwaniach odnośnie polityki monetarnej dotyczącej EUR i USD.

“Widzimy stopniowe, ale trwałe spadki na EUR/USD w najbliższych miesiącach do 1.27 w ciągu 12 miesięcy i pozostajemy w pozycjach krótkich w ramach niedźwiedziego ‘put spread’.” – wyjaśnia bank *.

“Spodziewamy się, że na EUR/USD zaciąży presja rynku, jeśli – jak prognozujemy – wzrost gospodarczy w US zaskoczy pozytywnie w 2014 roku. (…)” – przewiduje Barclays dodając, że prawdopodobnie wzrost gospodarczy w Europie nie sprosta oczekiwaniom inwestorów.

No i co Państwo na to powiecie? Czyżby wielcy rynku nie umieli zrewidować swoich poprzednich prognoz, które okazały się błędne? A może do trzech razy sztuka?

Polecam także: Strategie i poziomy dla EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY i AUD/USD – Barclays

* PS. Put spread to strategia opcyjna polegająca na nabywaniu opcji put po określonej cenie i wystawianiu opcji put niżej. W ten sposób inwestor zarabia na widełkach (spread) pomiędzy opcjami nabytymi oraz wystawionymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here