Naga MarketsGiełdy w Europie zakończyły dzień na czerwono, ponieważ obawy o handel światowy wciąż wpływały na nastroje. Prezydent Trump bronił idei taryf celnych wobec Chin, jako taktyki przywrócenia równowagi w stosunkach handlowych, z kolei Chiny jasno dały do zrozumienia, że są zadowolone z utrzymywania równie surowego stanowiska. Wczorajszy dzień  przypomniał rynkom, że dwie największe gospodarki na świecie są zaangażowane w konflikt handlowy, a niektórzy inwestorzy zmniejszali swoje zaangażowanie w akcje.

Po zamknięciu rynku europejskiego, prezydent Trump potwierdził swoje stanowisko, że nałoży cła na import z Chin o wartości 325 mld USD, jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte. Prezydent wyjaśnił, że wojna handlowa nabierze tempa, jeśli Xi Jinping nie pojawi się na spotkaniu G20 w tym miesiącu. Obawy w tej kwestii prawdopodobnie utrzymają się w najbliższym czasie, ale na światowych rynkach akcji możemy oczekiwać większych ruchów dopiero w czasie szczytu G20, kiedy obaj przywódcy prawdopodobnie spotkają się. Amerykańskie rynki akcji zamknęły się nieco niżej zeszłej nocy.

Stopa inflacji w USA spadła do 1,8% z 2%, a ekonomiści oczekiwali 1,9%. Odczyt bazowy spadł z 2,2% do 2,1%. Fakt, że koszty życia spadły, sugeruje, że popyt się obniża, a niektórzy inwestorzy mogą uznać, że gospodarka amerykańska zwalnia. Spekulowano, że Rezerwa Federalna obniży stopy pod koniec tego roku, a raport CPI może posłużyć jako impuls do interwencji Fed. Azjatyckie rynki akcji notowały spadki z powodu napięć handlowych. Niedawno w Hongkongu miały miejsce protesty przeciwko kontrowersyjnej ustawie o ekstradycji, co również pogorszyło zaufanie inwestorów krajowych. Ostatni raport o zatrudnieniu wykazał, że bezrobocie utrzymywało się na stałym poziomie 3,6% – 50-letnim minimum, a średnie zarobki spadły z 3,2% do 3,1%. W świetle wczorajszego spadku inflacji zasadniczej, pracownicy amerykańscy nadal pozostają w dobrej kondycji, ponieważ ich płace realne są nadal na przyzwoitym poziomie. Niektórzy inwestorzy uważają, że wszystkie spekulacje na temat obniżki stóp Fed w nadchodzących miesiącach są przesadzone.

Walka polityczna między Włochami a UE w sprawie finansów publicznych wciąż trwa, a włoska administracja może być na kursie kolizyjnym z Brukselą. Matteo Salvini chce obniżyć podatki, podczas gdy premier Giuseppe Conte przewiduje, że dług publiczny będzie mógł zostać zmniejszony bardziej niż oczekiwano, ponieważ wpływy podatkowe były wyższe niż przewidywano.

Rynek ropy naftowej przeszedł mocną wyprzedaż po raporcie Energy Information Administration, który wykazał, że amerykańskie zapasy wzrosły o 2,2 miliona baryłek, podczas gdy traderzy oczekiwali wyniku 480 000 baryłek.

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) ogłosi decyzję o stopie procentowej o godz. 9:30, a konsensus przewiduje utrzymanie stóp procentowych na poziomie -0,75%. Popyt na franka szwajcarskiego rośnie, ponieważ inwestorzy poszukują bezpiecznych aktywów, aby uniknąć zmienności na globalnych rynkach. SNB może zaprezentować gołębie nastawienie na konferencji prasowej, która odbędzie się o godzinie 10:00, by wystudzić walutę. Raport o produkcji przemysłowej w strefie euro zostanie opublikowany o godzinie 11:00. Oczekiwany jest spadek o 0,5%. Stopa bezrobocia w USA zostanie zgłoszona o godzinie 14:30, a ekonomiści oczekują wyniku 216 000.

EURUSD – przełamanie 1,1400 może poprowadzić cenę na 1,1448. Spadek poniżej 1,1200 otworzy z kolei drogę na retest poziomu 1,1110.

GBPUSD – kurs spadał od połowy marca i jeżeli niedźwiedzi sentyment utrzyma się, możliwe jest dotarcie do wsparcia przy 1,2600. Poziom 1,2800 będzie stanowić opór.

EURGBP – notowania odbiły w ciągu ostatnich czterech tygodni i jeżeli utrzymają się powyżej 0,8800, kurs może dotrzeć do 0,8939. Spadki mogą z kolei dotrzeć do 200-dniowej MA przy 0,8782.

USDJPY – dopóki znajdujemy się poniżej 100-dniowej MA przy 110,53, perspektywa pozostaje niedźwiedzia, a wsparcie znajduje się w okolicy poziomu 107,51. Wzrosty mogą doprowadzić kurs do 110,00.

FTSE 100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 19 punktów do 7,348.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 30 punktów do 12,085.

CAC 40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 14 punktów do 5,361

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Ropa Crude WTI  – wśród Klientów przeprowadzających transakcje na kontrakcie na Ropę Crude WTI, znaczną przewagę ilościową mają dziś obstawiający wzrosty – 78%, 1 punkt procentowy więcej niż wczoraj. Podobna tendencja widoczna jest przy analizie wartości otwartych transakcji: 82% dominacja pozycji Kup (spadek o 1 punkt procentowy w stosunku do środy).

Germany 30 – utrzymuje się niezdecydowanie wśród Klientów posiadających otwarte pozycje na kontrakcie na popularny niemiecki indeks giełdowy, z pojawiającą się lekką przewagą ilościową pozycji krótkich: 54% ogółu Klientów przeprowadzających transakcje na tym kontrakcie ma otwarte pozycje Sprzedaj. W przypadku wartości pozycji, dominacja po stronie pozycji krótkich jest większa i stanowi już 64%.

EUR/USD – sentyment dla tej pary walutowej również wciąż wskazuje na utrzymujące się niezdecydowanie. 53% Klientów przeprowadzających transakcje na tej parze walutowej posiada pozycje na wzrost euro. Pod względem wartości pojawiła się dziś 50% równowaga pozycji długich i krótkich.

Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here