Naga Markets

Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYDolar pozostaje silny od początku lutego, a jego indeks DXY zyskał już niemal 3%. Zdaniem ekonomistów z ING trudno spierać się z siłą „greenbacka” w najbliższym czasie. Podobnego zdania są eksperci z Credit Agricole, którzy zawarli pozycję krótką (typu short) na głównej parze walutowej EUR/USD.

Kurs dolara: Indeks USD zmierza w górę w kierunku strefy oporu 106,20/50 – ING

Obecna mediana oczekiwań Fed przewiduje, że stopy banku centralnego wyniosą 5,00-5,25% do końca 2023 r. i 4,00-4,25% do końca 2024 roku. W ocenie ekspertów obie te prognozy mogą ulec rewizji w górę.Ta perspektywa może zniechęcić inwestorów do ponownego zajmowania krótkich pozycji na dolarze w ciągu najbliższych kilku tygodni – napisano w raporcie.

Jednocześnie krzywa rentowności obligacji 2-10-letnich w USA jest obecnie najbardziej odwrócona od czasu zaostrzenia polityki Paula Volckera w połowie lat 80., co stwarza przeszkodę dla ryzykownych aktywów.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Trudno wyobrazić sobie, by światowe rynki akcji posuwały się naprzód, dopóki nie pojawią się wyraźniejsze oznaki, że Fed – i inne banki centralne – mogą ustąpić w swoich cyklach zacieśniania polityki pieniężnej – dodano.

Tymczasem indeks DXY wybił się w piątek powyżej 105,00, a wiele wskazuje na możliwy test oporu w okolicy 106,20/106,50 – około 1,00/1,20% powyżej obecnych poziomów.

Sprzedaż euro względem dolara i funta – Credit Agricole

Eksperci z Credit Agricole, zawarli pozycję krótką (typu short) na głównej parze walutowej EUR/USD oraz na crossie walutowym EUR/GBP.

AVA Trade

Nasz model równoważenia portfela walutowego na koniec miesiąca sygnalizuje, że przepływy równoważące prawdopodobnie będą polegać na umiarkowanych zakupach dolara – wskazano w raporcie.

Dodatkowo model przepływów korporacyjnych stosowany przez ekspertów wskazuje na słabość euro na koniec miesiąca.

Zawarliśmy transakcję sprzedaży EUR w stosunku do USD i GBP. O ile nie zostaniemy wyeliminowani z transakcji (-1% straty), zamierzamy ją utrzymać do 28 lutego 17:00 GMT – podkreślono.

Czas Wejście Para walutowa Kierunek Cena spot
08:00 GMT 23/02/2023 EUR/USD Short 1.0616
08:00 GMT 23/02/2023 EUR/GBP Short 0.8804

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRecesja w USA to tylko straszak? Nordea prognozuje duże zmiany na rynku walut
Następny artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w poniedziałek, 27 lutego 2023 r.?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.