Naga MarketsWedług analityków TD Securities, niedawna zmiana polityki monetarnej amerykańskiego Fedu na bardziej gołębią spowodowała spadek stopy na krzywej dochodowości. Wraz ze wzrostem niepewności wzrostu gospodarczego na świecie i zmienności na rynku akcji, wzrosły również ceny złota ustanawiając lokalny szczyt na poziomie 1350 USD na początku 2019 r. Jednak od tego czasu notowania złotego kruszcu poruszają się w wąskiej konsolidacji poniżej 1300 USD za uncję.


Gołębie banki centralne motorem napędowym dla rynku złota?

Gołąb symbolizujący luzowanie banku centralnegoEksperci wskazują, iż wielu uczestników rynku jest przerażonych i zastanawia się, co będzie potrzebne, aby notowania złota przebiły poziom 1350 USD/uncję, jeśli gołębi Fed nie był w stanie tego dokonać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest coraz więcej dowodów na to, że banki centralne dywersyfikują swoje portfele z dala od dolara amerykańskiego. Bankierzy na całym świecie mogą ponownie zastosować niekonwencjonalną ścieżkę polityki pieniężnej podczas, gdy światowa gospodarka boryka się ze spowolnieniem. Jest to dodatkowy argument za tym, że prywatne fundusze podążą za oficjalnym trendem i zwiększą swoją ilość aktywów zabezpieczających – takich jak złoto – w swoich portfelach – napisano w raporcie.

Eksperci przypominają, iż w przeszłości złoto okazało się wysoce skutecznym dywersyfikatorem portfeli pomagając zmniejszyć wpływ zmienności, gdy zostało dodane do portfela akcji, obligacji czy aktywów denominowanych w USD.

Biorąc pod uwagę bilans ryzyk, rynki kapitałowe powinny przechylić się w kierunku korekty, a dolar amerykański powinien pozostać względnie słaby w dłuższym okresie. Prawdopodobnie będą to wystarczające argumenty, aby zwiększyć ilość złota w portfelach funduszy inwestycyjnych – podsumowano.

Zobacz również: Commerzbank: Banki centralne kupują złoto, czy zobaczymy odbicie?

Niepewność na świecie może zwiększyć ceny złota – TDS
Cena złota po dotarciu do poziomu 1350 USD kontynuuje korektę spadkową


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here